Utrápená, týraná a podvyživená slonica takmer zomrela. Lekar tvrdí, že je v poriadku

Nádherná zdravá slonica sa počas pár týždňov premenila na trpiace, podvyživené a utrárané zviera. Počas budhistických slávností Kandy Esala Perahera ju organizátori tohoto festivalu nechali pred zrakmi ľudí trpieť.

Tento prípad si všimol aktivista Lek Chailert, ktorý na neho ihned‘ upozornil cez svoju Facebookovú stránku. O týranú slonicu sa po zverejnení príspevku zaujímalo množstvo médií a organizácií, no žiadna z nich jej nedokázala pomôcť. Správa, ktorá prišla pred pár dňami všetkých zasiahla.

Saengduean Lek Chailert

Saengduean Lek Chailert added a new photo.

Vyshladovanú slonica nechali organizátori kráčať cez dav hlučných ľudí a za svetiel ohňostrojov. Princíp festivalu je posvätenie. Aj napriek veľkej popularite festivalu, si ľudia akosi nevšímajú utrápenie zvieratá, ktoré sa festivalu zúčastňujú. Slonica mala počas pochodu na sebe slávnostnú rúcho a preto ľudia nevideli, čo sa s ňou deje. Aj ked‘ mnohí aktivisti tvrdia, že si to niekto predsa všimnúť musel, ľudia sa bránia.

Po obvineniach zo strany zahraničných médií sa organizátori festivalu odvolávajú rozhodnutím veterinárneho lekára, ktorý tvrdí, že 70-ročná Tikiri je vraj úplne zdravá. Aj napriek tejto obrane sa však nedávno na internete objavila nová fotografia vyhladovanej na kosť  a vyčerpanej slonice, ktorá skolabovala.

Save Elephant Foundation

Tikiri update. Please pray for her. It is too tiring for her to walk and work. On the day we met her the vet said she is strong and Ok to walk ???. Some people are blind in their hearts, and care…

„Modlite sa za ňu. V tento deň, keď sme sa s ňou stretli, nám veterinár tvrdil, že je úplne v poriadku. Že je silná a dokáže byť bez problémov súčasťou sprievodu.“

Nadácia zverejnila fotografiu spolu s popisom: „Niektorí ľudia sú vo svojich srdciach chladní a zaujímajú sa iba o seba. Teraz je však čas zobudiť sa a snažiť sa pomôcť ostatným, ktorí trpia a potrebujú našu pomoc.“ Aj ked‘ už tejto slonici pomôcť nedokážu, chcú zahrániť iné zvieratá, ktoré by mohli skončiť podobne. Organizácia chce radikálny zákaz zneužívania zvierat na všetkých podobných festivaloch. Ak to ľudia dodržiavať nebudú, organizácia žiada radikálne tresty.

zdroj: ladbible.com