V Etiópii sa v rámci opätovného zalesnenia zasadilo 353 miliónov stromov za jeden deň

Koncom mája Etiópska vláda spustila ekologický projekt s názvom Zelené dedičstvo. Cieľom tohto projektu je vysadiť 4 miliardy stromov a to do konca leta. The Guardian informoval o tom, že obyvateľom sa doteraz podarilo vysadiť až 2,6 miliardy stromov.

 

Prekonali rekord

Tento pondelok sa obyvateľom Etiópie dokonca podarilo prelomiť rekord a to tým, že za jeden deň vysadili až 353 miliónov stromov. Ľudia, ktorí sa na tomto projekte podieľali (bežní obyvatelia, politici, štátni zamestnanci) dostali kvôli vysádzaniu deň voľna. Tento boj s klimatickými zmenami má svoj význam, keďže stromy zadržiavajú vodu. Ďalším cieľom je sa vyhnúť tvoreniu púští a polopúští rapídnym odlesňovaním.

MarthaLeah Nangalama on Twitter

via @PerilofAfrica Arid Ethiopia plants 350 million trees in one day: Ethiopians planted more than 350 million trees in one day, officials say, in what they believe is a world record. Ethiopia’s minister of Innovation and Technology, Getahun Mekuria,… https://t.co/pm4ZkCFzz6

Alarmujúci stav lesov v Etiópii

Miera zalesnenia v Etiópii kedysi dosahovala až 35% no po prelome nového tisícročia to boli len hrozivé 4%. Takže projekt Zelené dedičstvo je nádej na záchranu lesného porastu, ktorý je v alarmujúco zlom stave. Tento projekt podporuje aj samotné OSN, ktoré prispieva aj peniazmi. Aj keď sa cieľ môže niekomu zdať nereálny, 40 zasadených stromov na jedného obyvateľa nie je vôbec nesplniteľný.