Vodič zrazil na sídlisku diviaka a ten sa potom plazil po ceste

Na žilinskom sídlisku Hájik sa pred pár dňami stala naozaj bizardne krutá situácia. Jeden z vodičov narazil do diviačich mláďat a odišiel preč. Video natočil obyvateľ sídliska, ktorý v tom čase sedel na balkóne.

Skupina mladých diviakov po náraze utrpela zranenia. Najhošie na tom bolo mláďa, ktoré po náraze krívalo, krvácalo a preč sa muselo odplaziť. Video tragického incidentu bolo zverejnené na portály Žilinak. Na videu si môžete všimnúť, že vodič po náraze auto nespomalil a ani nezastavil. Z toho vyplývy, že jeho konanie bolo úmyselné. Podľa spomenutého portálu sa na sídlisku divá zver vyskytuj omnoho viac, ako kedykoľvek predtým.

Podobné konanie vodiča nerieši situáciu na sídlisku a mali by ju riešiť kompetentní vedúci mesta. Vo viacerých slovenských mestách sa vyskytuje zvýšený pohyb diviakov, čo dokazuje zhoršenie podmienok pre život zvierat v okolitých lesoch. Mali by sme sa zayslieť, čo vlastne robíme zle.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vodič zrazil na sídlisku diviaka a ten sa potom plazil po ceste”