Zavedie sa daň z mäsa? Vysoká spotreba mäsa zaťažuje životné prostredie!

Klimatické zmeny sú v posledných rokoch najrozoberanejšou témou. Žijeme na ekologický dlh no neuvedomujeme si to tak, keďže pred domom nemáme topiace sa ľadovce alebo zvieratá, ktoré umierajú kvôli tomu, že sa nevedia prispôsobiť novovzniknutým klimatickým podmienkam. Dni sú čoraz teplejšie a to nie len u nás ale aj na miestach, kde je krajina pokrytá ľadom, ktorý sa pomaly topí.

 

 

Ďalším problémom je neschopnosť triediť odpad tak ako sa má. Všetko sa nahádže do jedného kontajnera alebo popri ňom a potom sa sťažujeme, že smetiari to nestíhajú odniesť. No alarmujúci stav predstavuje aj vysokú spotrebu mäsa. Tým pádom tento trh a priemysel neustále narastá a tým sa aj zaťažuje naše životné prostredie.

 

Najviac narastajúca spotreba mäsa je v Číne, kde rok čo rok nekontrolovateľne stúpa. Preto sa vlády jednotlivých štátov rozhodli rokovať o dani z mäsa ako informuje Bussines Insider odvolávajúci sa na tlačovú správu Fitch Solutions. Táto daň má fungovať na rovnakom princípe ako daň z tabaku a preto si v budúcnosti možno priplatíte za steak, ktorý si objednáte.

 

Person Slicing Meat On Cutting Board

Zdroj: pexels.com

 

Táto daň z mäsa by tak mala zmierniť environmentálny, zdravotný a etický dopad, ktorý spôsobuje vysoká spotreba mäsa. Nad takouto daňou uvažujú v Nemecku, kde je momentálne zavedená zvýhodnená 7% DPH, ktorú ma vystriedať 19% štandardná daň na väčšinu tovarov.

 

Photo Of Person Holding Raw Meat

Zdroj: pexels.com

 

Čo si o dani z mäsa myslíte Vy? Je to podľa Vás dobrý krok k zabráneniu ďalších klimatických zmien?

zdroj: refresher.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zavedie sa daň z mäsa? Vysoká spotreba mäsa zaťažuje životné prostredie!”