Zázračný olejček vylieči všetky vaše ťažkosti. Jeho účinky sú potvrdené už stovky rokov

Aj ked‘ tento prírodný zázrak nie je pre svoj odpudivý pach obľúbený, jeho zázračne účinky sú naozaj obdivuhodné. Ak sa ho raz rozhodnete vyskúšať, verte či nie, už ho nikdy neprestanete používať.

Prírodný zázrak s názvom Tea Tree Oil, známy je však ako Čajovník austrálsky či esenciálny olej z Melaleuca, je liečivý prostriedok, ktorý sa využíva v oblastich ako lekárnictvo, medicína a dokonca aj v kozmetike. Jeho účinky sú liečivé a pomáha pri viacerých neduhoch.

Čajovníkový olej sa vyrába extrahovaným z listov rastliny „Melaleuca alternifolia“. Zaujímavosťou je, že táto rastlina sa v Austrálií nachádza vo voľnej prírode a vôbec nie je vzácna. Hlavným dôvodom pre obľúbenosť oleja je jeho dezinfekčný účinok a schopnosť liečiť prakticky akékoľvek zranenie – od rozbitého kolena, až po herpes na pere. Aj ked‘ je jeho cena viac než priateľná, aj napriek tomu na na trhu dajú nájsť lacné napodobeniny alebo pančované oleje. Čistý olej sa predáva poväčšine okolo 10 eur za jednu fľaštičku.

Okrem skvelých dezinfekčných a protizápalových účinkov sa olej využíva aj pri plesniach a zápachu. Bežne ho nájdete ako jednu zo zložiek tabliet na cmúľanie proti bolesti hrdla.

Známe pozitívne účinky

  1. Proti komárom – Kvapky čajovníka v najviac frekventovaných miest s komármi spôsobí, že toto prostriedie budú komáre obchádzať na kilometre. Okrem toho si môžete dať pár kvapiek aj do vonnej sviečky a zapáliť ju počas teplého letného večera na balkóne.
  2. Dezinfekcia kľučiek – Základná zásada čistého domova, sú čisté predmety, ktorých sa dotýka čo najviac ľudí. Ak si kľučky potriete čajovníkom, určite sa na nich nebudú zdržiavať baktérie.
  3. Dezinfekcia podlahy – Ak chcete mať čisté, voňavé a krásne lesklé parkety, či drevené podlahy, stačí zmiešať 15 kvapiek čajovníkového a 15 kvapiek eukalyptového oleja, pol šálky sódy bikarbóny a to všetko vylejete do vedra s teplou vodou, s ktorou umyjete podlahy.
  4. Čisté zrkadlá – Ak prostriedok na leštenie zrkadiel zmiešate s 1-2 kvapkami oleja a následnej zrkadlá vyleštíte, nebudete používať už nič iné.
  5. Upchatý nos – Ak máte permanentne zapchatý nos, alebo trpíte alergiami, 2-3 kvapky oleja si kvapnite do dlane a začnite ich zhlboka inhalovať.
  6. Antimykotikum – Ak vás trápia plesne na nechtoch, potierajte si ich 4-5 kvapkami oleja každý večer. Výsledky uvidíze už za pár dní.
  7. Masáž – Ak zmiešate pár kvapiek oleja s 20 ml mandľového oleja, zmes môže slúžiť ako masášny prostriedok. Vôňa čajovníka však nevyhovuje každému.
  8. Potenie – Účinný prírodný dezodorant vzniká prostredníctvom zmiešania čajovníkového oleja a 50 gramov sódy bikarbóny. Množstvo oleja sa odhaduje na 8 kvapiek. Problémove miesta je potrebné potierať pred spaním každý deň.
  9. Akné – Ľudia s neustálymi problémami s hnisavými vyrážkami na tvári, alebo na celom tele, čajovník využívajú na zmiernenie ich dôsledkov. Ak si ich večer potrú čajovníkom, do rána sú vyrážky menšie a zaručene nebudú hnisať.
  10. Ústna voda – Na zápach z úst či na zapálené ďasná je olej z čajovníka priam zázrak. Pri týchto problémoch je potrebné vyplachovať ústnu dutinu zmesou čajovej lyžičky jedlej sódy a dvoch kvapiek čajovníkového oleja.

zdroj:babskeveci.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zázračný olejček vylieči všetky vaše ťažkosti. Jeho účinky sú potvrdené už stovky rokov”