Žena si odsedela 13 rokov za vraždu muža, ktorý ju znásilňoval, keď mala 16 rokov

V médiách a na sociálnych sieťach sa diskutuje o prípade Cyntoii Brownovej, ženy, ktorá si už 13 rokov odpykáva trest odňatia slobody za vraždu klienta.

Brownová sa venovala prostitúcii, prinútil ju k tomu jej priateľ a pasák; bola tiež vystavovaná fyzickému a sexuálnemu zneužívaniu.

V roku 2017 sa Kim Kardashianová dozvedela o jej prípade a odvtedy sa mnohé známe celebrity a právnici snažia žene pomôcť dostať sa na slobodu.

Cyntoia Brownová sa narodila v nefunkčnej rodine: jej matka bola schopná počas tehotenstva vypiť každý deň fľašu whisky. Keď mala dva roky, dala dcéru na adopciu.

Adoptovala si ju rodina z Tennessee, ale o niekoľko rokov neskôr odišla zo základnej školy a utiekla z domu.

Povedala, že jej priateľ ju nútil k prostitúcii. Vo veku 16 rokov žila v moteli s pasákom menom Cut Throat: znásilnil ju, zdrogoval a predával klientom.

„Tvrdil, že niektoré ženy sa narodili ako prostitútky, a že ja som jednou z nich. Že ma nikto okrem neho nechce a najlepšie, čo môžem urobiť, je naučiť sa ako byť dobrou cundrou,“ povedala žena.

6. augusta 2004 ju jeden z klientov, 43-ročný realitný agent Johnny Allen, odviezol do svojho domu, kde s ňou mal sex a potom z nejakého dôvodu vliezol pod posteľ.

newspunch.com

16-ročné dievča povedalo, že v jeho dome videla zbrane a obávala sa, že muž tam išiel pre pištoľ, pretože ju chcel zabiť. Potom Cyntoia vytiahla zbraň z kabelky, strelila muža do hlavy, vzala peniaze a utiekla.

Súd, ktorý preskúmal jej prípad, zistil, že Brownová je vinná z vraždy, lúpeže aj z prostitúcie.

Dievča bolo odsúdené na doživotie, pričom o predčasné prepustenie môže požiadať až po odpykaní 51 rokoch trestu. Počas súdneho konania sa Brownová priznala k vine.

Povedala, že bola zneužívaná – fyzicky aj sexuálne, ale nedosiahla zhovievavosť súdu.

Vďaka tomuto prípadu sa v štáte Tennessee zvýšili vek zodpovednosti za zapojenie sa do prostitúcie na 18 rokov: všetci, ktorí nedosiahli vek nevyžadujúci súhlas a sú zapojení do prostitúcie, sa teraz považujú za obete obchodovania s ľuďmi.

Prípad Cyntoie Brownpvej však nebol nijako propagovaný, až kým o ňom v novembri 2017 neinformovala Kim Kardashianová.

Keď sa dozvedela o tomto príbehu, bola rozhorčená, že dievča, ktoré bolo nútené k prostitúcii a dokázalo sa o seba postarať, bolo odsúdené na doživotie.

Kardashianová nariadila svojim právnikom, aby sa začali zaoberať týmto prípadom. Jedna z nich, Sean Holly, potvrdil, že čoskoro bude kontaktovať obhajcov mladej ženy, aby zistil, ako sa jej dá pomôcť.

hellogiggles.com

Kroky Kim Kardashianovej podporili aj ďalšie celebrity: Rihanna, Snoop Dogg, Cara Delevingne, LeBron James.

Jeff Barks, právnik žalujúcej strany uviedol, že by nemala byť považovaná za obeť, pretože obeťou je muž, ktorého zavraždila.

Podľa Barksa, Cyntoia Brownová nebola sexuálnou otrokyňou a nestala sa obeťou sexuálneho obchodovania. Upriamovanie takejto pozornosti je nespravodlivé voči zavraždenému mužovi a jeho rodine.

V januári tohto roku bol prípad opätovne preskúmaný a guvernér Tennessee, Bill Haslam, vydal rozhodnutie o udelení milosti.

Podľa guvernéra bol trest „príliš tvrdý“. Okrem toho, za múrmi nápravného zariadenia, Brownová „urobil veľa krokov pre zmenu svojho života.“

Je známe, že vo väzení dievča získalo stredoškolský diplom a čoskoro by mala získať aj diplom z bakalárskeho štúdia.

newspunch.com

Cyntoiu Brownovú prepustili 7. augusta 2019. Avšak podľa podmienok podmienečného prepustenia z väzenia bude nasledujúcich 10 rokov pod prísnym dohľadom.

Haslam vyhlásil, že jeho rozhodnutie prišlo „po starostlivom zvážení tragického a zložitého prípadu“. Ďalej uviedol, že „uloženie doživotného trestu mladistvej, ktorý by vyžadoval odňatia slobody najmenej na 51 rokov pred tým, ako by mohla mať nárok na podmienečné prepustenie, je príliš kruté.“

Čo si myslíte o tomto príbehu?

zdroj: edition.cnn.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena si odsedela 13 rokov za vraždu muža, ktorý ju znásilňoval, keď mala 16 rokov”