Chce aby sa deti necítili „iné“: Starý otec z vitiligom háčkuje bábiky, ktoré majú rôzne „ochorenia“

Predsudky sú na každom kroku a preto sa ľudia z rôznymi ochoreniami cítia byť „iní“. João Stanganelli (64) bol pred 26-timi rokmi diagnostikovaný s ochorením nazývaným vitiligo. Toto ochorenie sa prejavuje ostro ohraničenými svetlými škvrnami na pokožke. Najčastejší výskyt týchto škvŕn je v okolí prstov, úst, očí, slabín alebo v oblasti tváre. Choroba vzniká na základe rôznych faktorov a jej liečba vie byť niekedy dosť náročná.

Instagram post by João Stanganelli Junior * Jul 5, 2019 at 6:06pm UTC

294 Likes, 13 Comments – João Stanganelli Junior (@joaostanganelli) on Instagram

Pomoc pre tých najmenších

Starý otec João chcel spočiatku vyrobiť niekoľko háčkovaných bábik pre svoju vnučku. No potom čo svoje diela zverejnil na sociálnej sieti ľudia si ich zamilovali. Neskôr začal háčkovať bábiky pre deti, z rôznymi ochoreniami aby tak zvýšil ich sebavedomie – aby sa necítili byť “iné”. „Miestami som uvažoval, že prestanem háčkovaťRozhodol som sa, že sa nevzdám a vytrvám. Po piatich dňoch bola prvá háčkovaná bábika na svete,“ povedal João.

Instagram post by João Stanganelli Junior * Apr 11, 2019 at 12:18pm UTC

110 Likes, 5 Comments – João Stanganelli Junior (@joaostanganelli) on Instagram

Vitilinda, sucesso total! #semprecirculo

225 Likes, 37 Comments – João Stanganelli Junior (@joaostanganelli) on Instagram: „Vitilinda, sucesso total! #semprecirculo“

Odvtedy už vyrobil bábiky, ktorá trpí alopéciou, atypickým ekzémom, vitiligom, psoriázou či pre dieťa s načúvacími strojčekmi.

Boneca com alopecia areata, Dermatite atópica, vitiligo e psoríase

529 Likes, 53 Comments – João Stanganelli Junior (@joaostanganelli) on Instagram: „Boneca com alopecia areata, Dermatite atópica, vitiligo e psoríase“

Boneca Implante Coclear

279 Likes, 10 Comments – João Stanganelli Junior (@joaostanganelli) on Instagram: „Boneca Implante Coclear“

Čo hovoríte na tento nápad starého pána?