Chce aby sa deti necítili „iné“: Starý otec z vitiligom háčkuje bábiky, ktoré majú rôzne „ochorenia“

Predsudky sú na každom kroku a preto sa ľudia z rôznymi ochoreniami cítia byť „iní“. João Stanganelli (64) bol pred 26-timi rokmi diagnostikovaný s ochorením nazývaným vitiligo. Toto ochorenie sa prejavuje ostro ohraničenými svetlými škvrnami na pokožke. Najčastejší výskyt týchto škvŕn je v okolí prstov, úst, očí, slabín alebo v oblasti tváre. Choroba vzniká na základe rôznych faktorov a jej liečba vie byť niekedy dosť náročná.

Pomoc pre tých najmenších

Starý otec João chcel spočiatku vyrobiť niekoľko háčkovaných bábik pre svoju vnučku. No potom čo svoje diela zverejnil na sociálnej sieti ľudia si ich zamilovali. Neskôr začal háčkovať bábiky pre deti, z rôznymi ochoreniami aby tak zvýšil ich sebavedomie – aby sa necítili byť “iné”. „Miestami som uvažoval, že prestanem háčkovaťRozhodol som sa, že sa nevzdám a vytrvám. Po piatich dňoch bola prvá háčkovaná bábika na svete,“ povedal João.

Odvtedy už vyrobil bábiky, ktorá trpí alopéciou, atypickým ekzémom, vitiligom, psoriázou či pre dieťa s načúvacími strojčekmi.

Čo hovoríte na tento nápad starého pána?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chce aby sa deti necítili „iné“: Starý otec z vitiligom háčkuje bábiky, ktoré majú rôzne „ochorenia“”