Detská lekárka pomáha aj po službe! Maľuje obrázky na steny detských nemocničných izieb

Pobyt v nemocnici je pre väčšinu dospelých pacientov veľmi nepríjemnou skúsenosťou. Niet sa čomu čudovať, že deti ho znášajú ešte o čoci ťažšie. Je dôležité, aby im chodby a izby nemocnice pripomínali domov a aby sa tam cítili dobre. Práve to sa snaží vytvárať detská lekárka na svojom oddelení. Jej práca sa nekončí ihned‘ po službe, neodchádza domov. Prezlečenie sa a skrášľuje steny detských nemocničných izieb.

Izabela Kubová, detská lekárka z nemocnice v Partizánskom, dokazuje, že byť lekárkou je skutočné poslanie. Okrem toho že malých pacientov lieči, snaží sa im pomáhať aj vytváraním príjemnej atmosféry na nemocničnom oddelení. Po svojej pracovnej zmene vezme do rúk štetec a maľuje im na steny krásne detské rozprávkové obrázky.


Šikovná a obetová lekárka sa o výbere svojho povolania vyjadrila: ,,Z tých všetkých odborov ma lákalo detské lekárstvo, lebo deti sú naše všetko a oplatí sa pre ne žiť. Psychika je pre liečbu dôležitá, ak sa deti cítia dobre, tak sa aj rýchlejšie vyzdravejú.“ Nemocice na skrášľovanie izieb nemajú peniaze a tak ostáva len na zamestnancoch, čo aspoň z toho mála dokážu vytvoriť.

Riaditeľ nemocnice – Martin Hudec o lekárke povedal: „Je to veľmi prekvapivé, že lekárka vo svojom voľnom čase maľuje rozprávky na steny, aby spríjemnila deťom pobyt.“ Lekárka je odhodlaná pomaľovať celé oddelenie. Vždy sa s malými pacientami radí o tom, čo namaľuje.

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: TV JOJZdroj: TV JOJ

Zdroj: TV JOJ

 

zdroj: dobrenoviny.sk