Dieťa si bude môcť po novom vybrať aj pohlavie. Dopomôže k tomu zmena zákona!

Krok vpred pre Austráliu umožní nový zákon, ktorý si už ako piaty v poradí osvojil štát Victoria. Tento zákon umožní legálnu zmenu pohlavia v rodnom liste bez podmienky operácie zmeny pohlavia ako tomu bolo predtým. Austrálčania si tak budú môcť vybrať z troch pohlaví – muž, žena, rodovo odlišný. Avšak jediným obmedzením je to, že posledné spomínané pohlavie nesmie obsahovať hanlivé a urážlivé pomenovania.

 

Person With Man and Woman Face

Zdroj: pexels.com

 

Tento zákon obsahuje aj časť, ktorá povoľuje zmenu pohlavia v rodnom liste pre deti. Jediný háčik je v tom, že súhlas musia potvrdiť rodičia ak sa jedná o dieťa mladšie ako 18 rokov. K zmene pohlavia v rodnom liste bude taktiež potrebné vyhlásenie lekára alebo psychológa.

 

Portrait of Woman Wearing Teal Eyelashes

Zdroj: pexels.com

 

Nie všetci reagujú pozitívne

Na margo návrhu zmeny zákona sa vyjadril liberálny poslanec Bernie Finn, ktorý ho považuje za „útok na normálnu spoločnosť“. „Existujú dve pohlavia, muž a žena. V prípade mužov aj žien existuje ešte homosexuálna tendencia, rôzne pedofilné sklony a celá škála iných. Ale opakujem! Pokiaľ ide o pohlavie, existujú iba dve pohlavia: muž a žena. Nechcem, aby muž, ktorý tvrdí, že je žena, dostal rodný list, z ktorého bude vyplývať, že je žena. Nie je to len preto, že je to proti prírode a akejsi normálnosti. V mnohých prípadoch môže následne dôjsť aj k obťažovaniu žien a mladých dievčat,” dodáva poslanec Finn.

 

Boy Wearing White Shirt With Iridescent Hair Color Infront of Flag

 

Zdroj: pexels.com

 

Na druhej strane sa generálna prokurátorka, Jill Hennessy, vyjadrila na sociálnej sieti takto:  „Naša reforma o zmene rodného listu prešla parlamentom! Tieto reformy zabezpečia, aby ľudia s rôznym pohlavím a rodom mohli mať rodný list, ktorý odráža ich skutočnú totožnosť. Pre mnohých je to malá vec, ale pre niekoho iného to znamená rozdiel.

 

Aký je Váš názor na túto problematiku? Ste za alebo proti?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dieťa si bude môcť po novom vybrať aj pohlavie. Dopomôže k tomu zmena zákona!”