Fínsko bude prvou krajinou, ktorá sa zbaví všetkých školských predmetov

Vzdelávací systém vo Fínsku je považovaný za jeden z najlepších na svete. V rebríčku hodnotenia vzdelania je táto krajina medzi desiatimi najprestížnejšími.

Miestne orgány sa nesnažia zaspať na vavrínoch a rozhodli sa uskutočniť priam neuveriteľnú revolúciu v školskom systéme, ktorá by sa mala ukončiť do roku 2020.

Úradníci chcú zrušiť školské predmety: prestane sa vyučovať fyzika, matematika, literatúra, história a geografia.

Študenti namiesto jednotlivých predmetov sa budú učiť o udalostiach a javoch v interdisciplinárnom formáte. Napríklad, druhá svetová vojna sa bude posudzovať z hľadiska histórie, geografie a matematiky.

… si perché #insegnare #computer alla #mummuacademy é sempre un #piacere… ancora meglio se gli #studenti sono #eccezionali…. #grazie… #iovadoamummu #ioinsegnoamummu…

1 Likes, 0 Comments – Riccardo Federico Pimpini (@riccardo.pini.fi) on Instagram: „… si perché #insegnare #computer alla #mummuacademy é sempre un #piacere… ancora meglio se gli…“

A pri štúdiu kurzu „Práca v kaviarni“ dostanú študenti komplexné znalosti anglického jazyka, ekonómie a komunikačných schopností.

Takýto systém sa zavádza pre študentov stredných škôl. Podľa plánu si bude musieť sám študent zvoliť, ktorú tému alebo fenomén bude študovať, na základe predstáv o ich potrebe do budúceho života.

Adolescenti tak nebudú musieť absolvovať kurz fyziky alebo chémie a klásť si nekonečné otázky: „Potrebujem to?“ a „Prečo to všetko vlastne učím?“

Anglická literatúra a fyzika už boli zrušené na mnohých školách v Helsinkách. Namiesto toho sa deti učia o témach a udalostiach. Verí sa, že týmto spôsobom získajú komplexnejšie vedomosti o svete okolo seba.

 

#laboratorio #informatica #verri #scuola #didattica #school #computer #studenti #studiare #programming #program #nuovo

0 Likes, 1 Comments – Enzo Tedesco (@tedesco_e) on Instagram: „#laboratorio #informatica #verri #scuola #didattica #school #computer #studenti #studiare…“

Napríklad, súčasťou štúdia o Európskej únii budú mať študenti prednášky o histórii, politike, geografii a cudzích jazykoch.

Školská reforma bude vyžadovať väčšie prepojenie učiteľov rôznych predmetov. Približne 70% učiteľov v Helsinkách už absolvovalo školenie o novom systéme poskytovania informácií vďaka čomu sa môžu tešiť aj zvýšeniu svojich platov.

Čo si myslíte o takýchto zmenách vo vzdelávacom systéme?