Konečne sa vedecky potvrdilo, že ženy dospievajú rýchlejšie ako muži

Určite ste si doteraz aj vy mysleli, že dospievanie nezávisí od pohlavia a že rovnako muži, tak aj ženy, dospievajú rovnako rýchlo v závislosti od veku. A to aj napriek tomu, že mnoho ľudí vravievalo, že z puberty sa skôr dostanú dievčatá a ich dospievnie začína skôr. Táto teória sa konečne potvrdila aj vedecky.

Tento fakt potvrdila vedecká štúdia, ktorá okrem rýchlejšieho dospievania u nežnejšieho pohlavia potvrdila aj to, že muži dospievajú až okolo 40. roku života. Ženy dospievajú skôr ako dovŕšia 32. rok. Celá štúdia bola vypracovaná na univerzite v Oxforde a okrem iného opisuje príčinu týchto rozdielov. Základom vývojových rozdielov sú rozdielne vlastnosti funkčných a štrukturálnych sietí v mozgu.

Bored Matthew Perry GIF by Nick At Nite – Find & Share on GIPHY

The OFFICIAL Giphy account of [email protected]! Watch us every night on Nickelodeon starting at 8pm with #FullHouse, #Friends at 11pm, #FreshPrince at 1am, #TheGoldbergs at 2am, and #GeorgeLopez at 3am!

Do štúdie bolo zapojených 121 ľudí vo veku od 4 do 40 rokov. Štúdia dokázala, že mužský mozog dospieva neskôra a teda funkčné siete majú oneskorený vývoj v porovnaní s mozgom ženským. Štúdia taktiež potvrdzuje, že ženský mozog vplyvom rýchlejšieho dospievania starne skôr. Aj ked‘ je mužský mozog objemom väčší ako ten ženský, ženský mozog sa v realite javí ako omnoho efektívnejší. Efektivitu potvrdzuje aj lepšie vnímanie vôní či chutí a lepšia pamäť.

Excited Season 4 GIF by Friends – Find & Share on GIPHY

Discover & share this Friends GIF with everyone you know. GIPHY is how you search, share, discover, and create GIFs.

zdroj:emefka.sk