Lesníkovi sa naskytol pohľad, ktorý uvidí len málokto. Hneď vytiahol kameru a natáčal

Nedotknuteľnosť slovenskej prírody je naozaj jedinečná. Aj najpriek veľkému stavebnému boomu a investičným aktivitám sa na Slovensku nachádzajú oblasti, v ktorých sa ako keby zastavil čas. V našich veľhorách žijú vzácne živočíchy ako napríklad kamzík vrchovský tatranský a syseľ pasienkový.

Vysoké Tatry, jedna z najznámejších oblastí Slovenska, je práve tou časťou našej domoviny, ktorá skrýva krásne úkazy. Nádherné výhľady, jedinčné zvieratá, čerstvý vzduch – to všetko dokonalo vystihuje krásu našich hôr.

Pred pár dňami Štátne lesy TANAPu  zverejnili video, ktoré sa podarí zachytil len málokomu. Jedným z nich bol šťastlivec Ján Krušpán, ktorému sa v sobotu 31. augusta podarilo natočiť starostlivú medvedicu na prechádzke so svojimi mláďatami. Video bolo vytvorené z pohodlia lesníkovho domova. Svojou rýchlou reakciou zachytil niečo, čo uvidí len pár ľudí.

Video poslal Jánov kolega so slovami: „Takéto zábery sa podarilo nakrútiť nášmu kolegovi v Oraviciach…“

Medvedí strážcovia

Takéto zábery sa podarilo nakrútiť nášmu kolegovi v Oraviciach…

Lesník sa pri jednom z rozhovorov vyjadril: „Oravice (miesto, kde video vzniklo, pozn. red.) sú prirodzené prostredie medveďov, vlkov, rysov či iných šeliem. Naokolo sú len horárne a do najbližšej dediny je to osem kilometrov. Tak, ako sa niekto vo fabrike stretáva s vysokozdvižným vozíkom, tak my sa stretávame s týmto. Sú to normálni obyvatelia lesa.“ Medvedicu vraj pozná už dlhšie, približne 7 rokov, no jej mláďatá sa narodili len približne pred rokom.