Lesníkovi sa naskytol pohľad, ktorý uvidí len málokto. Hneď vytiahol kameru a natáčal

Nedotknuteľnosť slovenskej prírody je naozaj jedinečná. Aj najpriek veľkému stavebnému boomu a investičným aktivitám sa na Slovensku nachádzajú oblasti, v ktorých sa ako keby zastavil čas. V našich veľhorách žijú vzácne živočíchy ako napríklad kamzík vrchovský tatranský a syseľ pasienkový.

Vysoké Tatry, jedna z najznámejších oblastí Slovenska, je práve tou časťou našej domoviny, ktorá skrýva krásne úkazy. Nádherné výhľady, jedinčné zvieratá, čerstvý vzduch – to všetko dokonalo vystihuje krásu našich hôr.

Pred pár dňami Štátne lesy TANAPu  zverejnili video, ktoré sa podarí zachytil len málokomu. Jedným z nich bol šťastlivec Ján Krušpán, ktorému sa v sobotu 31. augusta podarilo natočiť starostlivú medvedicu na prechádzke so svojimi mláďatami. Video bolo vytvorené z pohodlia lesníkovho domova. Svojou rýchlou reakciou zachytil niečo, čo uvidí len pár ľudí.

Video poslal Jánov kolega so slovami: „Takéto zábery sa podarilo nakrútiť nášmu kolegovi v Oraviciach…“

https://www.facebook.com/watch/?v=1432122180272418

Lesník sa pri jednom z rozhovorov vyjadril: „Oravice (miesto, kde video vzniklo, pozn. red.) sú prirodzené prostredie medveďov, vlkov, rysov či iných šeliem. Naokolo sú len horárne a do najbližšej dediny je to osem kilometrov. Tak, ako sa niekto vo fabrike stretáva s vysokozdvižným vozíkom, tak my sa stretávame s týmto. Sú to normálni obyvatelia lesa.“ Medvedicu vraj pozná už dlhšie, približne 7 rokov, no jej mláďatá sa narodili len približne pred rokom.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lesníkovi sa naskytol pohľad, ktorý uvidí len málokto. Hneď vytiahol kameru a natáčal”