Ľudia sa boja venčiť svojich psov: V Petržalke psov napáda fena huskyho. Dávajte si pozor!

V bratislavskej Petržalke vyčíňa agresívna fena huskyho a napáda psy už asi približne rok. O prípade informovala aj TV Markíza, ktorá uvádza hneď niekoľko incidentov. Jeden s prípadov sa stal aj Monike K. a jej Minnie, no však zranenia utrpeli vnútorné orgány a Minnie útok neprežila.

 

Ilustračný obrázok

Zdroj: pexels.com

 

„Manžel prechádzal po chodníku okolo reštaurácie, pričom Minnie mal na vôdzke. Oproti im svietilo slnko do tváre, takže ani nezbadal vôdzku huskyho natiahnutú cez celý chodník. Až v poslednej chvíli sa zahľadel, že je tam nejaký špagát alebo čo, tak ho prekročil spolu s dcérou a psa preložil, ak sa nemýlim. Na to sa husky vyrútil a napadol nášho psa,“ opisuje situáciu Monika K.

 

Agresívna fena huskyho údajne patrí majiteľovi podniku Nobell – Craft Beer, ktorí sa však od útokov dištancuje. Iný prípad sa stal Réke B. a jej bišonovi Boogeymu. Toho mala fena uhryznúť do chrbta a tým spôsobiť až 20 centimetrovú ranu. Našťastie, napadnutie Boogey vďaka rýchlej veterinárnej starostlivosti prežil.

 

Boogy po ošetrení.

Zdroj: Réka B.

 

Boogeyho rozsiahle poranenie si vyžiadalo operáciu

Zdroj: Réka B.

 

Prípad za prípadom

Pred 4 mesiacmi svoj prípad zverejnila na Facebook aj Baška R. a vo svojom príspevku napísala: „Majiteľov pes, ktorý už jedného psa zabil a ostatných napadol, je voľne pohybujúca sa agresívna fena huskyho. Nádherné plemeno. To si však, bohužiaľ, vyžaduje prístup skúseného majiteľa, pokiaľ pes nie je socializovaný.“  Benymu, Baškinmu psíkovi, fena nespôsobila trvalé následky, keďže psov s aim podarilo včas oddeliť s pomocou okoloidúcich.

Security Check Required

No Description

Majiteľ agresívnej feny sa od napadnutí dištancuje

Pre médiá Baška o majiteľovi agresívne feny priznala: „Už nikdy po incidente som ho nevidela, vyhýbam sa tomu podniku. Do dnešného dňa mi majiteľ neuhradil náklady spojené s veterinou a nemám ani záujem sa s ním konfrontovať. Kontaktovala ma po tom, ako som napísala na FB stránku podniku. Následne majiteľ napísal vyjadrenie, ktoré však vôbec nereflektovalo skutočnosť. Ako aj mohlo, keď on pri tom incidente ani nebol. Potom mňa aj ostatných ľudí začal blokovať, aby sme sa nemohli vyjadrovať.“

 

Zdroj: refresher.sk

 

Baška sa od mestskej polície dostala k informácii, že mimo jej prípadu už riešili pre tým prípady rovnaké. „Údajne je ich viac, ale majitelia to neriešili. Asi to pre nich nie je také závažné,“ povedala Baška. Majiteľ naďalej zatĺka a považuje svojho psa za nevinného, keďže údajne útočí iba po vyprovokovaní alebo keď si chráni teritórium. Počas incidentu s Benym bola agresívna fena voľne pustená a majiteľ sa v podniku nenachádzal.

 

Dokopy sa polícia zaoberá štyrmi prípadmi napadnutia agresívnou fenou huskyho. Tri zo štyroch prípadov boli zaslané Expozitúrou Bratislava V. na bratislavský magistrát (oddelenie životného prostredia) a v prípade Bašky R. je prípad v štádiu objasňovania.

zdroj: refresher.sk