Medvede mi nesutále kradli med. Prišiel som ale so super nápadom, ako to využiť

Včelár Ibrahim Sedef z tureckého Izmiru si z miestnych medveďov vytvoril pomocníkov pri svojej práci. Takto sa mu podarilo vyriešiť dlhodobý problém s nimi.

DHA

Na začiatku nepomáhali ani návnady vo forme chleba, medu a ovocia. Jedného dňa sa včelár rozhodol zistiť niečo viac o správaní medveďov. Za týmto účelom nainštaloval v rôznych častiach svojej farmy vybavenie na zaznamenávanie pohybu medveďov, ktorí sa pohybujú po území, kde sa nachádza jeho včelín.

Neskôr sa Sedef pokúsil prísť na to, ako prekabátiť týchto chamtivých tvorov a nakoniec sa mu podarilo vymyslieť veľmi zaujímavú vec.

DHA

Rozhodol sa urobiť z medveďov ochutnávačov jeho medu, pretože si je veľmi dobre vedomý toho, že  milujú sladké produkty.

Pripravil si stôl, na ktorý postavil 4 druhy medu, aby ho mohli medvede nielen ochutnať…

DHA

… ale tiež ukázať, ​​ktorý z nich majú najradšej.

DHA

Výsledkom bolo zistenie, že títo maškrtníci skutočne vedia o mede veľa, pretože takmer vždy si vybrali ten najdrahší.

DHA

Medvede dokázali najviac oceniť predovšetkým anzerský med, jeden kilogram stojí viac ako tristo dolárov. Zvieratá si ho obľúbili natoľko, že sa niekedy ani len nedotkli iných druhov.

Včely tak zostali nedotknuté a medvede boli sýte. Múdre riešenie, čo poviete?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Medvede mi nesutále kradli med. Prišiel som ale so super nápadom, ako to využiť”