Náhla zmena počasia a ochladenie: Na otvorených zjazdovkách v Alpách sa už dá lyžovať!

Ochladenie, ktoré prišlo aj k nám, prinieslo do Álp snehovú nádielku a tým sa mohla zahájiť lyžiarska sezóna. Aj u nás vo Vysokých Tatrách už napadol prvý sneh no oproti zasneženým zjazdovkám v rakúskych Alpách je to len akýsi poprašok.

https://www.instagram.com/p/B2mUYQqodlF/

V Alpách napadlo niekoľko centimetrov snehu no najviac v oblasti ľadovcov. Na niektorých miestach výška nového snehu dosahovala až 50 centimetrov. Zároveň už strediská Stubaier a Solden zahájili svoju lyžiarsku sezónu 13. septembra.

https://www.facebook.com/schifahren.stubaiergletscher/videos/448866635720554/?t=3

Milovníci snehu, lyžovania, snowboardingu a nedočkavci sa môžu vydať do rakúskych Álp na svoju prvú tohtoročnú lyžovačku!

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Náhla zmena počasia a ochladenie: Na otvorených zjazdovkách v Alpách sa už dá lyžovať!”