Slováci pre tajfún uviazli na letisku. Čas si krátili spievaním a takto dostali každého

Prednedávnom všetky média obletela správa o trnavskom speváckom zbore Cantica nova, ktorý uviazol pre tajfún na Tokijskom letisku. Kvôli tajfúnu a zápcham svoj let domov nestihli a preto museli prvú noc stráviť na letisku v spacákoch.

 

Známi po celom svete

No oni si skrátili čakanie po svojom – spevom. Toto vystúpenie však zaujalo aj okoloidúcich a video sa dostalo na internet, kde sa dočkalo svetového úspechu (80 000 like-ov). Nezaujímali sa o nich len slovenské médiá ale dokonca aj tie japonské a čínske. „Robili sme rozhovor aj pre čínsku televíziu,“ priznal zbormajster Gabriel Kalapoš. Cez sociálnu sieť sa zboru ozval aj zbor zo Sicílie s rovnakým názvom a pozval ich na vystúpenie.

ryo-kusu on Twitter

成田空港で一晩過ごすことになったら、海外のゴスペル隊がゲリラ公演始めた。 移動で疲れた体に心地良いコーラスが沁みますねぇ。 #成田空港 https://t.co/O2wbvGLjsZ

Všetci sú už doma

O 37 študentov a 6 členov sprievodu sa postaralo slovenské veľvyslanectvo v Tokiu. Na Slovensku už mali byť včera (12. 9.) no boli rozdelení na 2 skupiny. Jedna polovica sa dostala priamo na viedenské letisko a druhá polovica mala prestup vo Frankfurte nad Mohanom. „O transfer zo Schwechatu do Trnavy sa pre obe skupiny postará Trnavský samosprávny kraj zastúpený predsedom Jozefom Viskupičom,“ povedal zbormajster Kalapoš. Zároveň poďakoval vláde SR, ministerstvu zahraničných vecí SR a aj slovenskému veľvyslanectvu v Tokiu. „Charge d“affaires Erik Lenhart zaobstaral a priviezol na druhý deň pre všetkých na letisko jedlo,“ opisuje situáciu Kalapoš. Do odletu im bolo poskytnuté dokonca aj ubytovanie v centre mesta.