Silicon Valley v Bratislave: Firma Eset plánuje vybudovať komplex v hodnote 100 miliónov eur!

Firma Eset získala pozemky v areáli bývalej vojenskej nemocnice (Patrónka) už v roku 2017 a v tejto lokalite plánujú vybudovať kampus, ktorý bude centrom inovácii, kreativity a výskumu. Momentálne sa pracuje na architektonickom projekte, ktorý má byť výsledkom medzinárodnej ideovej súťaže.

 

Do piatich rokov by mala byť spustená výstavba tohto rozľahlého kampusu, ktorý by mal byť dokončený v roku 2026. Po vzore Silicon Valley v severnej Kalifornii by tento kampus mal spojiť IT a technologické firmy spolu s technicky zameranými vysokými školami. Toto spojenie by malo vytvoriť veľmi kvalitné podnetné prostredie.

@facebook @instagram @google @youtube @oracle @apple and Steve Job’s Garage

20 Likes, 2 Comments – Raffi Boyajian (@raffiboyajian) on Instagram: „@facebook @instagram @google @youtube @oracle @apple and Steve Job’s Garage“

„Chceme tu vybudovať epicentrum inovácií a premeniť túto časť na pulzujúci priestor, ktorý bude žiť aj mimo pracovného času. Nechceme tu vybudovať sídlo iba pre Eset, ale vytvoriť ekosystém množstva inovatívnych firiem, hlavne technologických. Koncentrácia takýchto firiem vie priniesť veľa pridanej hodnoty, dobrým príkladom je americký Silicon Valley,“ vysvetľuje Pavel Luka, prevádzkový riaditeľ spoločnosti.

 

Eset predstavil koncept slovenskej verzie Silicon Valley, chce investovať 100 miliónov eur

Zdroj: ESET

 

Čo sa tam bude nachádzať?

V kampuse by sa mali nachádzať aj komerčné priestory pre IT firmy a uvažuje sa aj o ubytovaní pre študentov formou „co-living“, čo prehĺbi integráciu vysokých škôl. Kampus by mal ďalej obsahovať aj rezidenčné bývanie, ktoré bude predovšetkým určené pre zamestnancov. V budove nebudú chýbať reštaurácie, zubná ambulancia, materská škôlka pre deti zamestnancov, kaviarne, obchody, lekáreň. Nebude chýbať ani požičovňa bicyklov, auditórium či telocvičňa. V okolí kampusu by sa mal nachádzať aj park a množstvo zelene. Pri kampuse sa vybuduje dostatočná kapacita parkovanie, ktorá bude počas víkendov prístupná aj verejnosti pri príležitosti rôznych podujatí či návštevy lesoparku.

zdroj:refresher.sk