Slováci patria medzi najmenej tolerantných ľudí ku LGBT komunite

Len neuveriteľných 31 % našich spoluobčanov súhlasí s tým, že by homosexuáli mali mať rovnaké práva ako heterosexuáli. Európska komisia, vo svojom najnovšom prieskume zameranom na mienku ľudí zistila hrozivé výsledky.

„Gayovia, lesby a bisexuálni ľudia by mali mať rovnaké práva ako heterosexuáli.“ Práve takto znela posledná otazka v ankete.Slováci sú k ľuďom z LGBTI komunity najmenej tolerantní z celej EÚ

Súhlasné stanovisko s týmto tvrdením uviedlo len 31 %. Až 59 % Slovákov naopak uviedlo, že s tvrdením nesúhlasí. Takto vysokým percentom sme sa dostali na prvú priešku netolerancie homosexuálov v Európe. Hned‘ za nami sa umiestnili krajiny ako Rumunsko, Chorvátsko, Maďarsko a Poľsko.

Ako úplny opak môžeme uviesť Švédko, ktoré sa v ankete umiestnilo na prvej pozícií v rámci tolerancie. Až 98 % opýtanej populácie tam s tvrdením súhlasí. Zaujimvosťou je, že západné krajiny s tvrdením súhlasia omnoho viac ako tie východné.

Okrem iného, len necelá tretina opýtaných (26. miesto z 28. štátov) tvrdí, že sex medzi osobami jedného pohlavia je niečo, na čom nie je nič zlé. Z toho vyplýva, že viac ako dve tretiny Slovákov si myslí, že sex je normálny len vtedy, ak sa praktizuje medzi osobami iného pohlavia.Slováci sú k ľuďom z LGBTI komunity najmenej tolerantní z celej EÚ

Pri otázke ohľadom manželstiev rovnakého pohlavia, 20% Slovákov odpovedalo, že takéto manželstvá by mali byť povolené v celej Európe.

Je len na našich zákonodarcoch, či partnerstvá ľudí rovnakého pohlavia v slovenských zákonoch konečne upravia, alebo budú nezahranuté rovnako, ako to bolo doteraz.

ZDROJ: europa.eu