Slovenskí učitelia veria časopisu Zem a vek či Hlavné správy viac ako iným dôveryhodným médiám

Takmer všetkých z 523 opýtaných slovenských učiteľov tvrdí, že dezinformačný magazín Zem a vek a Hlavné správy patria k dôveryhodným médiám. Pre projekt People2People vytvorila agentúra Focus prieskum, ktorého výsledky sú naozaj prekvapivé.

Jednou z otázok v prieskume bola: Ak by ste mali svojim žiakom odporučiť médiá, kde môžu nájsť dôveryhodné informácie, čo sa deje doma a vo svete, ktoré z nasledujúcich médií (či už v tlačenej alebo internetovej podobe) by ste svojim žiakom odporučili?” Učitelia si pri odpovedi mohli vybrať hned’ niekoľko médií z ponúkaných 12. Do prieskumu boli zapojení učitelia druhého stupňa základných škôl. Výsledok prieskumu ukázal, že slovenskí učitelia dôverujú najmä portálu Aktuality, ktoré dosiahli až 66 % hlasov. Na druhom mieste sa umiestnili Hospodárske noviny.

Na nasledujúcom obrázku môžete vidieť poradie médií podľa toho, či by učitelia konkrétne médium odporučili, alebo nie.

Zem a vek a Hlavné správy sú dôveryhodné médiá, tvrdia učitelia

Výsledok prieskumu je prekvapivý najmä kvôli tretej priečke, na ktorej sa umiestnil dezinformačný web Hlavné správy, ktorému prejavilo dôveru až 57 % učiteľov. Denník Pravda sa umiestnila hned’ na nasledujúcej priečke. Nasledoval dezinfomačný magazín Zem a vek, denník SME s Denník N. Na posledných priečkach sa umiestnil Slobodný vysielač a Infovojna, ktorému bola vyslovená dôvera len v 20%. Bulvárne média ako napríklad Topky, Nový čas a Plus jeden deň sa umiestnnili len tesne nad nimi.

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slovenskí učitelia veria časopisu Zem a vek či Hlavné správy viac ako iným dôveryhodným médiám”