Spoločnosť Sony predstavuje obrovský televízor z rozlíšením 16K, ktorý bude stáť vyše 5 miliónov!

Ak si myslíte, že táto obrazovka je určená len pre kiná alebo veľké spoločnosti tak ste na omyle. Tento obrovský LED televízor ti podľa informácii portálu Endgadget budú môcť predať len špecializovaný, vyškolený a certifikovaný predajcovia spoločnosti Sony. Tento 756 palcový gigant bude stáť 5,8 milióna dolárov (cca 5,2 milióna eur).

 

Tento televízor využíva technológiu Crystal LED, kde jednotlivé moduly displeja o rozmeroch 40×45 centimetrov majú rozlíšenie 360×360 pixelov. Od OLED technológie sa líšia svojou vyššou svetlosťou, ktorá tak vytvára oveľa jasnejší a dokonalý obraz. Televízor z rozlíšením 16K oplýva veľkosťou 5,4×19,2 metrov (VxŠ).

 

Sony predstavuje takmer 20 metrový televízor s 16K rozlíšením. Gigantická obrazovka stojí 5 miliónov

Zdroj: Sony

 

Táto obrazovka bola prvýkrát vyrobená na mieru pre japonskú spoločnosť Shiseido, ktorá ju využije vo svojich korporátnych priestoroch. Aj keď bude tento televízor riadne uvedený na trh, bežný spotrebiteľ nie je na neho vybavený technicky a ani finančne. Na druhej strane BBC informuje o tom, že rozlíšenie 8K bude v našich domácnostiach samozrejmosťou v nasledujúcich rokoch.

 

Vedeli by ste si takúto obrovskú obrazovku predstaviť u Vás doma?