Šteniatka spadli do studne, kde bola nebezpečná kobra. Neuveríte, čo sa stalo po 48 hodinách

Sú zvieratá humánnejšie ako ľudia?

My ľudia sa na svet okolo seba pozeráme príliš zjednodušene a naivne veríme, že len my máme rozum a všetko ostatné žije buď reflexmi (zvieratá), alebo vôbec nič nevidí, nepočuje a necíti (rastliny), píše portál Good Times.

Zároveň nás prekvapuje správanie aj tých, podľa nás, najprimitívnejších druhov hmyzu. Odrazu si  všimneme, že izbové rastliny reagujú na naše myšlienky a emócie, sme zmätení, keď zistíme, že dokonca aj kamene žijú, pretože sa nezávisle pohybujú a správajú sa vedome.

Fakt, že zvieratá myslia, pravdepodobne o nič menej ako človek, ukázal prípad, ktorý sa stal v indickom Pandžábe.

Dve hravé šteniatka nešťastnou náhodou spadli do hlbokej studne, odkiaľ sa ich nepodarilo dostať von ani ich mame, ktorá začala nahlas štekať, aby privolala niekoho na pomoc.

Čoskoro pribehol ku studni aj majiteľ psov. Nestačil sa čudovať, keď v studni uvidel nielen šteniatka, ale aj kobru kráľovskú.

Tá sa zachovala veľmi rozumne, pretože nielen že sa šteniatok nedotkla, dokonca ich chránila a nedovolila im prejsť na druhú stranu studne, kde by sa určite utopili.

Záchranárom sa podarilo šteniatka vyslobodiť až po dvoch dňoch. Po celý čas sučka svoje mláďatá strážila a kobra verne plnila úlohu opatrovateľky. Záchranári vyslobodili aj kobru a premiestnili ju do lesa, do voľnej prírody.

Čo na to poviete?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Šteniatka spadli do studne, kde bola nebezpečná kobra. Neuveríte, čo sa stalo po 48 hodinách”