Toto odkazuje psychológ ženám, ktoré si myslia, že nie sú dostatočne silné

Každý z nás niekedy potrebuje akýsi impulz, aby si vypočul správne slová. Pomáhajú nám pozrieť sa na situáciu z iného uhla pohľadu a zlepšiť našu náladu.

Toto je list, ktorý psychológ napísal ženám, ktoré už stratili nádej:

„Drahá žena, nestrácaj nádej a nezúfaj.

Duchovný pokoj, dôvera, dobrá nálada, radosť a svetlo, ktoré naplní tvoje srdce, sa k tebe znova vrátia. Viem, teraz máš pocit, že celý tvoj život je jeden chaos. Myslíš si, že sa ti každý obrátil chrbtom. No ver, že toto obdobie v tvojom živote bude minulosťou.

Toto je len jedna kapitola v príbehu, ktorú sama píšeš. A keď to skončí, znova nájdeš šťastie.

Je veľmi ťažké opísať slovami, aké pocity ťa v poslednom čase napĺňajú. Zdá sa ti, že si stratila kontrolu nad svojím životom a zlyhala. Zdá sa ti, že žiješ život inej osoby. To všetko však čoskoro skončí. Koniec koncov, nič nemôže trvať večne.

Ak si pripravená sa vzdať, spomeň si na to, že kvôli tomu sme sa nenarodili. Narodili sme sa preto, aby sme ukázali svetu našu silu a vytrvalosť. A tiež skutočnosť, že dokážeme prekonať všetko, čo nás bolí.

Viem, že sa ti stalo niečo zlé. A teraz sa ti zdá, že existuje iba jedna možnosť – jednoducho sa vzdať. Ale mýliš sa.

Neúspešné vzťahy, zlomené srdce, nenaplnené nádeje a ciele – to všetko ti je známe. Ale vieš čo? Tým všetkým si si už prešla. Všetci vieme, aké to je, keď sa srdce rozbije na milióny malých častíc a musíme ho dať dokopy.

Všetci poznáme vzťahy, v ktorých city nie sú opätované. Namiesto lásky a rešpektu získate prázdnotu a osamelosť.

Všetci vieme, čo to je, keď sa priblížime k svojmu cieľu, ale potom sa naše plány rozpadnú a premýšľame o svojej slabosti, zbytočnosti a bezmocnosti. Následne sa začneme obviňovať, že sme nevynaložili dostatok úsilia, pretože zistíme, že nič nie je také, ako sme chceli.

Prečo by ste mali svoju hlavu napĺňať takýmito myšlienkami?

Nesmiete dovoliť, aby vás dostali na kolená. Môžete urobiť niečo iné – vstať z popola ako Fénix a spomenúť si, kým skutočne ste.

Pamätajte na svoju silu, vytrvalosť a hodnotu. Spomeňte si na ľudí, ktorí vás milovali a stále milujú, nech sa deje čokoľvek. Viem, že si vyberiete túto cestu, pretože ste to tak vždy urobili.

Pamätáte? Už ste sa stretli s podobnou situáciou, však? Zdalo sa vám, že sa váš život rúca. Nakoniec sa však všetko, čo ste si mysleli, ukázalo ako nesprávne.

Život je niekedy ťažký, nespravodlivý a krutý. Ale to všetko je len dočasné. Žijeme v rýchlo sa meniacom svete, to znamená, že tieto zmeny sa budú týkať aj nás. Náš vzhľad, vek, pocity, myšlienky, názory a správanie sa zmenia, či už to chceme, alebo nie.

Ale viete čo sa nemení? Náš vnútorný svet.

Naša podstata zostáva rovnaká. Snažíme sa prekonať ťažkosti, ktoré sa objavia v našich životoch. A tým sa opäť dokazuje to, že sa všetko vráti na svoje miesto.

Pamätáte sa na to, aké ste boli v detstve? Tento človek nikam nezmizol. Len ste vyrástli a teraz sa pozeráte na svet očami dospelého. V každom z nás zostalo detské nadšenie. Bohužiaľ, sme to my, kto tieto pocity potláčajú.

Pozrite sa do svojej duše a nájdite tam nádej. Tú, ktorá vás živila počas vášho detstva. Áno, je to ťažké. Ale nezabudnite. To všetko je iba jedna kapitola života, nie celý váš príbeh.

S láskou,

Ten, kto vie, ako sa teraz cítite.“

Súhlasíte s názorom psychológa?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto odkazuje psychológ ženám, ktoré si myslia, že nie sú dostatočne silné”