Úspech Markéty: Ako prvá hendikepovaná športovkyňa preplávala La Manche!

Markéta Pechová, športovkyňa, ktorá to nikdy nevzdávala aj napriek svojmu hendikepu. V detstve jej diagnostikovali nádor na stehennej kosti no napriek tomu že podstúpila liečbu a aj chemoterapiu jej nohu amputovali. Neskôr sa rakovina vrátila no Markéta mala nádor na pľúcach ako informuje irozhlas.cz.

TJ Slavia Liberec – plavecký oddíl

TJ Slavia Liberec – plavecký oddíl added a new photo.

Podľa portálu idnes.cz Markéta začala športovať už počas strednej školy. Najprv to bola atletika a neskôr plávanie, v ktorom pred nedávnom dosiahla vrchol. Ako prvá hendikepovaná žena preplávala kanál La Manche.

TJ Slavia Liberec – plavecký oddíl

Po brzkém vstavání, přípravě a startu z pláže u Doveru, má Markéta odplaváno už 7 hodin a 40 minut. Je již blíže Francii a dále od Anglie odkud vyplula, stále však zbývá ještě hodně práce.

Slzy šťastia

Cesta sa začala v anglickom Doveri no a potom o 12 hodín a 31 minút doplávala do francúzskeho Calais. Markéta priznala, že prišli aj krízy najmä počas tretej a desiatej hodiny no ľudia z lode ju v splnení cieľa povzbudzovali. Počasie mala dobré no jedinými prekážkami boli medúzy a veľké trajekty. K svoju úžasnému úspechu sa Markéta vyjadrila pre idnes.cz takto: „Keď som vyliezla z vody, nebola som tak fyzicky vyčerpaná, ako som si myslela. Začala som však plakať.“

TJ Slavia Liberec – plavecký oddíl

Markéta Pechová překonala kanál La Manche !

TJ Slavia Liberec – plavecký oddíl

TJ Slavia Liberec – plavecký oddíl added a new photo.

 

 

Aký je Váš životný cieľ? Podarilo sa Vám ho splniť?