V nemocniciach Peru vozia deti na operáciu na hračkárskych autíčkach. Toto je dôvod…

Peruánske deti chodia na operačnú sálu s autíčkami, ktoré sami ovládajú. Prečo sa lekári rozhodli, že malí pacienti potrebujú niečo takéto?

Sociálne zdravotné poistenie EsSalud La Libertad je príkladom zo Španielska a Spojených štátov. V týchto krajinách sú tradičné nosidlá nahradené elektrickými alebo hračkárskymi autami, ktoré môžu deti šoférovať.

Pomáha to znižovať stres, strach a úzkosť u detí, ktoré musia podstúpiť operáciu alebo lekársky zákrok.

Malé deti majú prirodzene strach z takýchto zákrokov. Keď na ne idú bez rodičov, začnú plakať. Je to pre nich trauma. Ale teraz je pre nich cesta na operačnú sálu o niečo menej stresujúcejšia. Šoférovanie auta je pre nich veľké dobrodružstvo.

Pozrite si video o tom, ako sa pacienti v Španielsku dostávajú na operačnú sálu. Ako vidíte, dieťa má dokonca záujem ísť na zákrok. Keby bolo na nosidlách či posteli, určite by nebolo také šťastné.

Chceli by ste, aby sa táto iniciatíva realizovala aj v našich nemocniciach?

zdroj: operačnú sálu

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V nemocniciach Peru vozia deti na operáciu na hračkárskych autíčkach. Toto je dôvod…”