V nemocniciach Peru vozia deti na operáciu na hračkárskych autíčkach. Toto je dôvod…

Peruánske deti chodia na operačnú sálu s autíčkami, ktoré sami ovládajú. Prečo sa lekári rozhodli, že malí pacienti potrebujú niečo takéto?

Sociálne zdravotné poistenie EsSalud La Libertad je príkladom zo Španielska a Spojených štátov. V týchto krajinách sú tradičné nosidlá nahradené elektrickými alebo hračkárskymi autami, ktoré môžu deti šoférovať.

Pomáha to znižovať stres, strach a úzkosť u detí, ktoré musia podstúpiť operáciu alebo lekársky zákrok.

Malé deti majú prirodzene strach z takýchto zákrokov. Keď na ne idú bez rodičov, začnú plakať. Je to pre nich trauma. Ale teraz je pre nich cesta na operačnú sálu o niečo menej stresujúcejšia. Šoférovanie auta je pre nich veľké dobrodružstvo.

Pozrite si video o tom, ako sa pacienti v Španielsku dostávajú na operačnú sálu. Ako vidíte, dieťa má dokonca záujem ísť na zákrok. Keby bolo na nosidlách či posteli, určite by nebolo také šťastné.

Un HOSPITAL lleva a los niños a operarse en un coche de juguete

Al quirófano en un descapotable. El hospital Parc Taulí de Sabadell lleva a los niños a operarse en un coche de juguete para reducir el estrés http://cort.as/-D_V8Suscríbete a nuestro canal: http://cort.as/yI0nVisita http://elpais.comMás vídeos de EL PAÍS: http://cort.as/YGC9Las noticias de esta semana: http://cort.as/-CwdZSíguenos en Facebook: https://www.facebook.com/elpais,Twitter: https://twitter.com/el_paisInstagram: https://www.instagram.com/el_pais #elpais #infancia #salud

Chceli by ste, aby sa táto iniciatíva realizovala aj v našich nemocniciach?

zdroj: operačnú sálu