Veterinár prezradil, aké je posledné želanie zvierat tesne pred smrťou. Pravda, ktorú treba počuť …

Veterinári odhalili srdcervúcu pravdu o zvieratách. Všetko to začalo komentárom na Twitteri, ktorý tam zanechal užívateľ Jesse Dietrich. Spýtal sa veterinára, ktorá časť práce bola pre neho najťažšia.

Odpovedal, že je najťažšie vidieť, ako zvieratá počas eutanázie pozerajú na svojich majiteľov.

Faktom je, že 90% majiteľov nechce byť v tej istej miestnosti. Idú von, aby nevideli, ako ich člen rodiny umiera. Nevedia však, že ich skutočne potrebuje.

Veterinárna klinika Hillcrest v Južnej Afrike vyzvala na Facebooku ľudí, aby boli so svojimi domácimi miláčikmi až do samého konca.

„Skutočnosť, že skôr ako vy, je takmer nevyhnutná. Nezabudnite na to, že ste boli stredobodom ich života. Možno boli len istou časťou toho vášho života, no vy ste boli ich vesmír.“

Nezáleží na tom, aké ťažké to je, nenechávajte ich tam osamote. Nenechajte ich zomrieť v miestnosti s cudzím človekom na mieste, ktoré sa im nepáči.

Veterinárom sa na to pozerá len veľmi ťažko. Na to, ako zvieratá v posledných minútach života nemôžu hľadieť na svojich majiteľov. Nerozumejú tomu, prečo ste ich opustili. Veď potrebovali len vaše utešovanie. Veterinári robia všetko, čo je v ich silách, aby sa zvieratá nebáli. No faktom je, že sú pre nich celkom cudzí.

„Nebuďte zbabelci, ktorí si myslia, že je to pre nich príliš bolestivé. Myslíte na vášho domácého miláčika, ktorý bol súčasťou vášho života a rodiny.“

 

Vydržte túto bolesť kvôli práve kvôli nim a buďte s nimi až do konca.

Už ste sa museli takto rozlúčiš so svojím domácim miláčikom?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Veterinár prezradil, aké je posledné želanie zvierat tesne pred smrťou. Pravda, ktorú treba počuť …”