Vzniká prvá cyklotrasa, vedúca zo Slovenska až k moru. Vyskúšať ju môžete aj vy

Cyklistika a cykloturistika na Slovensku zažíva obrovský boom. Nie je sa čomu čudovať, pretože práve zo Slovenska pochádza jeden z najlepších cyklistov sveta – Peter Sagan. Peter Sagan je na Tour de France každoročným favoritom a nositeľom zelených dresov. Vyskúšajte aj vy tento krásny šport a prevezte sa cyklotrasou Eurovelo 6!

Cyklisti to na Slovensku majú veľmi ťažké. Slovensko má prevažne úzke cesty, ktoré pre nich nie sú príliž bezpečné. Samosprávy tento fakt poznajú a snažia sa stav cyklistických trás a chodníkov zlepšovať rok čo rok.

Zdroj: rdchambers.net

Ak však cyklistiku milujete a neodradia vás ani stovky kamiónov na cestách, aj cez Slovensko vedie jedna z najlepších cyklotrás v Európe. Nesie názov EuroVelo 6 a je jednou z viacerých cyklistických ciest v EuroVelo. Práve ňou sa dostanete až k moru, spoznáte pobrežia, rieky, hrady, špičkové infraštruktúru a jednou z jej výhod je aj plochá topografia. Ak sa vydáte na cestu práve ňou, prejdete 4,632 km a navštívite 10 krajín.

Na Slovensku vedie len malá, no o to krajšia časť tejto cyklotrasy. Začína v Štúrove a končí niekoľko kilometrov za Bratislavou. Ak začnete v Štúrove, prejdete cez Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko a Francúzsko až k Atlantickému oceánu. Ak začnete v Bratislave a pôjdete smerom do Štúrova, prejdete cez Maďarsko, Chorvátsko, Srbsko, Rumunsko a Bulharsko, a skončíte až pri Čiernom mori.

Zdroj: cycling.franche-comte.org

Jedna z najkrajších cyklotrás vedie cez celé Rakúsko až do nemeckého mesta Passau, vzdialeného od Bratislavy menej ako 400 km. Túto trasu odporúčame, pretože zastaviť sa môžete vo Viedni a v iných krásnych mestách so skvelým ubytovaním. Druhou nádhernou a pre nás blízkou trasou je trasa k Balatonu.