Záchrana 70-ročnej slonice Tikiri: Je vychudnutá až na kosť!

Festival Perahera, pre niekoho neznámy pojem no pre obyvateľov Srí Lanky a budhistov je to súčasť ich života. Na tomto festivale sa každoročne predstavujú rôzny hudobníci, žongléri a tanečníci. Ďalšou súčasťou slávnostného programu je 60 slonov, ktoré sú navlečené do posvätných rúch. Súčasťou tejto oslavy je aj zúbožená 70-ročná slonica Tikiri.

Save Elephant Foundation

Save Elephant Foundation added a new photo.

Slonica je v hroznom stave

Daily Mail informuje o tom v akom zlom stave je slonica, ktorá aj napriek tomu bude vystupovať na festivale. Spomínaný festival je aj veľkým lákadlom pre turistov no krásne zábery nie sú však realita. Fotky slonice, ktoré zverejnila Save Elephant Foundation sú mrazivé – Tikiri je len kosť a koža. „Tikiri sa k prehliadke pripojí takmer každú noc počas desiatich po sebe nasledujúcich nocí a je nútená vystupovať uprostred hluku, ohňostroja a dymu,“ oznamuje nadácia. Počas 10-dňového festivalu má každú noc slonica aj ostatné slony prejsť až niekoľko kilometrovú trasu. Kostým navyše zakrýva fakt, že slonica je fakt v hroznom stave. „Nikto nevidí jej kostnaté telo ani jej oslabený organizmus,” zdôrazňuje nadácia.

Save Elephant Foundation

Save Elephant Foundation added a new photo.

Chcú jej pomôcť!

Nadácia vyzýva ľudí, ktorí chcú slonici pomôcť aby podpísali petíciu alebo rovno napísali premiérovi Srí Lanky. Organizácia je zameraná na starostlivosť o populáciu slonov v Thajsku a ich prioritou je teraz Tikiri. „Naším poslaním je zachrániť ázijského slona pred vyhynutím a dať domestikovaným slonom život, ktorý si zaslúžia či už zachovaním biotopu alebo zvýšením povedomia verejnosti o zaobchádzaní s nimi,“ vyjadrila sa organizácia Save Elephant Foundation. Tá dokonca prevádzkuje záchrannú stanicu pre slony v thajskom Chiang Mai.

Save Elephant Foundation

Save Elephant Foundation added a new photo.

Biznis so zvieratami

Svetová ochrana zvierat odhaduje, že len v samotnej Ázii sa na zábavu využíva až 3000 slonov. Bohužiaľ v 77% prípadoch sa so slonmi zaobchádza nehumánne. Hovorca festivalu však tvrdí, že o slony je veľmi dobre postarané no len ťažko tomu uveriť po pohľade na zúboženú 70-ročnú slonicu Tikiri.

Save Elephant Foundation

Tikiri update. Please pray for her. It is too tiring for her to walk and work. On the day we met her the vet said she is strong and Ok to walk ???. Some people are blind in their hearts, and care…

Čo si o tomto prípade myslíte Vy? Malo by sa podľa Vás zakázať využívanie zvierat na zábavu v ázijských krajinách?

 

https://noizz.aktuality.sk/