Zuzana Čaputová udelila milosť mužovi s vážne chorými synmi

Naša nová hlava štátu, Zuzana Čaputová, v týchto dňoch udelila svoju prvú milosť. Udelila ju pre 48 ročného muža, ktorý sa potrebuje starať o svojich vážne chorých synov. Aj ked‘ je s nimi doma momentálne manželka, tá náročnú starostlivosť zvláda čo raz horšie. Prezidentku prosila o pomoc.

Muž bol odsúdený po tom, čo v roku 2005 si podľa jeho slov vzal pod nátlakom iných pôžičku, ktorú následne nedokázal splácať. Uväznený bol kvôli spáchaniu úverového podvodu na 2 roky odňatia slobody. Z tlačového oddelenia kancelárie prezidentky sa Henrieta Hajtová vyjadrila, že muž je otcom štyroch detí. Muž má dvoch ťažko chorých synov, vo veku 14 a 20 rokov. Ich postihnutie spočíva v psychiatrických diagnózach. Matka to vo svojom živote nemala ľahké, pretože aj ona trpí viacerými chorobami.

Po vážnom prehodnotení sa teda prezidentka Slovenskej republiky rozhodla svoju prvú milosť udeliť práve tomuto mužovi. Milosť mu bola udelená 4. septembra a pomôže celej jeho rodine.

https://www.facebook.com/zcaputova/photos/a.861261877415131/1190697541138228/?type=3&theater

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zuzana Čaputová udelila milosť mužovi s vážne chorými synmi”