64-ročnú ženu si mýlia so sestrou vlastnej dcéry. Ako sa jej to podarilo?

Matka po 60-tke tvrdí, že si ju stále mýlia so sestrou svojej dcéry, ktorá je o polovicu mladšia.

64-ročná modelka a vzťahová koučka Angela Paulová z Bradfordu sa začala starať o svoje zdravie vo veku dvadsiatich rokov po tom, čo jej bola diagnostikovaná systémová lupus erythematosus (autoimunitné ochorenie, ktoré spôsobuje zápal kĺbov, kože a ďalších orgánov). Angela sa preto rozhodla postarať o svoje zdravie a jej životný štýl, aby sa zastavili príznaky ochorenia bez použitia liekov. Namiesto toho meditovala, športovala a dodržiavala zdravú stravu.

angelapaul

Mala 30 rokov, keď porodila svoju dcéru Ariel a venovala svoj život výchove dcéry či cestovaniu so svojím manželom Alanom (69 rokov). Angela, ktorá teraz žije v Kalifornii v USA, pracovala ako modelka od svojich 16 rokov, ale keď sa stala matkou, rozhodla sa túto kariéru ukončiť.

Angela so svojimi šťastnými génmi a starostlivosťou o svoje zdravie nestarla. Jediný produkt, ktorý používa na zlepšenie svojho vzhľadu, je farba na vlasy. Hovorí, že tajomstvom mladosti je praktizovať meditáciu a držať sa ďalej od mäsa alebo hydiny, čo robí už 38 rokov.

„V skutočnosti to nie je nijaké veľké tajomstvo elegantne zostarnúť do veku 64 rokov; genetika pomáha. Životný štýl je však skvelým ukazovateľom toho, ako krásne človek starne,“ uviedla Angela.

angelapaul

„V mojich 20 rokoch som sa cítila plná života, sebaistá a energická, ale potom mi bola diagnostikovaná choroba, ktorá sa našťastie môže vyliečiť aj bez liekov. Bol to akýsi budíček, aby som výrazne upustila z môjho rýchleho životného tempa.

Mala som 30 rokov, keď som porodil svoje jediné dieťa po vyčerpávajúcom 36-hodinovom pôrode akútnom cisárskom reze. Bola som šťastná, že môžem byť matkou a väčšinu mojich rokov sa venovala výchove a cestovaniu s manželom a dcérou.

Aj keď to bola v mojom živote úžasná kapitola, bol to tiež čas premeny, kedy som naozaj nevedela, kým som, okrem toho, že som bol manželkou a matkou. Už som nemala túžbu pracovať ako modelka na plný úväzok, ale snažil som sa pochopiť, ako definovať a vyjadriť novú verziu seba samej v tejto novej kapitole.“

Moja matka mala krásnu pokožku a husté vlasy, ktoré sú zdedené, takže som od začiatku mal dobrú genetiku. Vyrastala som v Anglicku, kde takmer vždy pršalo a slnečné lúče boli niečo ako požehnanie. Nikdy som nefajčila ani nepila, či už počas tínedžerskeho alebo vysokoškolského obdobia. Taktiež som bola obrovským fanúšikom dobrého spánku. Spánok je pre mňa číslo jedna čo sa týka zdravia a krásy.

Okrem toho som ako modelka vedela všetko o výhodách starostlivosti o pleť; vystavovaní sa na slnku a najlepšej a najúčinnejšej kozmetike, ktorá sa má používať.“

Angela hovorí, že si ju často mýlia so sestrou jej dcéry a často dostáva lichotivé komplimenty od mužov.

„Myslím si, že by sme sa mali starať o svoj vnútrajšok predovšetkým z vonkajšej strany,“ povedala. „Jem biopotraviny v maximálnej možnej miere a preferujem niekoľko malých jedál denne, pretože to uľahčuje trávenie. Každý deň si dám avokádo, ráno vypijem horúcu vodu s čerstvým zázvorom a citrónom a vždy si dám maximálne jednu kávu denne. Nepijem veľa alkoholu, ale ak áno, dávam prednosť troche vodky ako vínu, pretože je čistejšia a obsahuje menej cukru.

V mnohých ohľadoch sa cítim fyzicky a emocionálne lepšie v šesťdesiatke ako štyridsiatke. Vždy som milovala tanec, ale asi pred piatimi rokmi som začala chodiť na tanečné hodiny Zumby – štyrikrát až päťkrát týždenne.

Naozaj sa mi to páči a cítim sa nažive, mlado a sexy. Ľudia často hovoria, že moja dcéra a ja sme skôr ako sestry, než ako matka a dcéra. Bohužiaľ, väčšina negatívnych názorov pochádza od iných žien, ktoré sú smútené a trochu v rozpakoch, hoci na druhej strane im rozumiem.

Ľudia reagujú na môj vek zvyčajne s prekvapením alebo s predpokladom, že som si musela nechať urobiť veľa kozmetických zákrokov alebo byť anorektičkou – oboje dohady sú klamstvá. Ak sa ľudia pýtajú, zdieľam s nimi svoju voľbu životného štýlu. Ľudia však chcú dosiahnuť svoje výsledky v čo najkratšom čase, ale nie sú pripravení vykonať všetku potrebnú prácu.“

Angela, ktorá napísala dve knihy o kráse starnutia, tvrdí, že je v skutočnosti proti konceptu kozmetickej / plastickej chirurgie a vyhýba sa jej za každú cenu.

„Osobne som proti takýmto zákrokom z niekoľkých dôležitých dôvodov. Jedným z nich je ten, že chcem vyzerať čo najprirodzenejšie. Po druhé, snažím sa čo najviac vyhýbať akýmkoľvek operáciám. Po tretie, ľudia sa ma nebudú pýtať, čo so sebou robím, ak bude zjavné, že chodiť na takéto kozmetické úpravy.

Existuje mnoho prírodných produktov a metód, ktoré vám môžu pomôcť so starnutím. Ja napríklad každý deň robím tvárovú jogu, aby som spevnila čeľusť a bradu.

Mám pocit, že povzbudzovanie žien (najmä mladých žien) k prirodzenému starnutiu je súčasťou posolstva, ktoré aj ja sama podporujem a nasledujem. Okrem chirurgického zákroku počas cisárskeho rezu, bol jediným kozmetickým zákrokom môj zub, ktorý som si dala urobiť ako tridsaťročná.

Povedala by som, že mojou najlepšou radou je začať sa o seba starať hneď, ako to bude možné, a výhody sa skôr či neskôr určite objavia. Ide o to, aby ste boli najzdravšou verziou vás. V modernej kultúre a sociálnych sieťach sú ženy zaplavené správami o tom, ako by mali vyzerať, takže si naozaj myslím, že je dôležité prestať sa s každým porovnávať. To isté platí aj o porovnávaní nás v mladšom veku.“