7 problémov, s ktorými sa každodenne stretávajú impulzívne ženy

 

23- ročná spisovateľka Priya sa podelila o svoj problém- je veľmi impulzívna. „Sú chvíle, keď sú moje slová brané ako neslušné a hrubé. Keď som bola na vysokej škole, moji spolužiaci si mysleli, že som drzá a arogantná. To však nie je podstatné, som jednoducho hlučná a impulzívna.“ Spoznali ste sa v tomto príbehu? Potom aj vy poznáte podobné problémy, ktorým impulzívni ľudia čelia každý deň!

 

  1. Žiadajú ich, aby sa upokojili.

Keďže ste impulzívni, nedokážete len tak šepkať a hovoriť ticho. Vždy poviete, čo máte na mysli, pretože chcete okamžite vyjadriť svoje myšlienky. Výsledkom je, že väčšinu času pociťujete nadšenie a túžbu podeliť sa o svoje myšlienky. Preto vás môžu ľudia občas požiadať, aby ste sa upokojili a boli ticho. Priya hovorí: „Ľudia tvrdia, že hovorím nahlas, keď som príliš rozrušená, pretože to nezodpovedá ich myšlienke o „slušnosti“.“

 

  1. Nemajú alebo len málokedy majú plány do budúcnosti.

Impulzívni ľudia sú predovšetkým spontánni, a preto je pre nich akési plánovanie cudzie. Okrem toho vždy robia, čo chcú, bez premýšľania o tom, čo ľudia povedia. Požehnanie, však? Neplánujú nič vopred a snažia sa žiť naplno. Okrem toho, život je pre nich umenie, ktoré sa od nich musíte naučiť, a preto, keď sa ich ľudia napríklad opýtajú: „Kde sa vidíte v nasledujúcich 5 rokoch?“ Buď sa vyhýbajú odpovedi alebo jednoducho odídu.

  1. Z času na čas ľutujú svoje činy.

Keď už neplánujú veci a prijímajú okamžité opatrenia, nakoniec ľutujú svoje vlastné kroky, pretože zabudnú premýšľať o dôsledkoch. „Vyskytli sa prípady, keď som si s niekým vymieňala správy a potom som ich ľutovala, pretože som ich poslala rýchlo, ešte pred kontrolou preklepov. Keď som to neskôr čítala, znelo to tak smiešne,“ hovorí Priya.

 

  1. Ľudia si myslia, že sú zlí.

Impulzívni ľudia sa dokážu horlivo zapájať do rozhovorov v ich okolí, čo si iní ľudia často vysvetľujú ako prejav hnevu. Ľudia budú tieto tvrdenia vnímať ako argumenty hodné hádky. Aj keď sa nehádajú, niektorí ľudia môžu odsudzovať impulzné ženy za to, že akýkoľvek rozhovor  premenia na hádku. Priya hovorí: „Niekedy ma konverzácia príliš pohltí, a preto svoje myšlienky a názory podrobne vysvetľujem. Ale ľudia to berú ako znamenie pre hádku a začnú hovoriť: „Upokoj sa!“ Nerozumiem, prečo sa to deje?“

 

  1. Robia impulzívne nákupy.

Byť impulzívnym človekom môže byť náročná úloha, pretože nie vždy rozhodujete o veciach. Je to zakaždým, keď skončíte pri nakupovaní nechcených veci  a bezdôvodne vyčerpávate svoje financie. „Nakupovanie je pre mňa skutočne ťažké. Sú chvíle, keď si prezerám internetové stránky, aby som si kúpila plachtu a nakoniec si s ňou kúpim aj vankúše, záclony a nekonečné množstvo bytových doplnkov,“ smeje sa Priya.

  1. Neboja sa vyjadriť úprimné názory.

Pokiaľ ide o výmenu úprimných názorov, nikdy sa nehanbia. Môže to byť situácia, keď ich priateľ/ka si oblečie nový outfit, ale pretože je impulzívny a nepáči sa mu, povie si svoj úprimný názor. Je vysoká pravdepodobnosť, že ich priatelia ich taktiež budú považovať za hrubých. Ale oni sa riadia heslom: čo na srdci, to na jazyku. „Nehovorím o ľuďoch za ich chrbtom a preto, keď musím niečo povedať, nehanbím sa a poviem to. Poviem im to rovno do očí. Je lepšie byť vždy priamy,“ hovorí Priya.

 

  1. Vedia vyjednávať.

Toto je jedna z najlepších vlastností, z ktorej sa môžeme veľa naučiť. Nikdy sa neboja žiadnych okolností, a preto sú vždy pripravení čeliť následkom. Okrem toho, krízu vnímajú ako príležitosť a pomerne efektívne riešia zložité situácie. „Život je pre mňa ako rieka a nikdy by sa nemala zastaviť. Rada plávam s prúdom, a preto som pripravená čeliť všetkému, čo sa mi dostane do cesty. Ak sa stane niečo zlé, dostanem šancu sa niečo naučiť a ísť ďalej,“ hovorí Priya.

 

Čo si o tom myslíte vy? Patríte k impulzívnym ľuďom?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “7 problémov, s ktorými sa každodenne stretávajú impulzívne ženy”