Budúcu sobotu sa bude v Tatrách sadiť 40-tisíc nových stromov. Zapojte sa aj vy

Ak ste milovníkom prírody a nie je vám ľahostajná budúcnosť slovenských veľhôr, príďte pomôcť už budúcu sobotu do Západných Tatrier.

Dedoles – známa slovenská spoločnosť prišla s ušľachtilým nápadom, ako pomôcť slovenským lesom. Už druhý rok chcú zorganizovať sadenie stromčekov v Tatrách. Ich prvý ročník bol veľmi úspešný a preto sa rozhodli pokračovať. Tohtoročné podujatie sa uskutoční už budúcu sobotu – 5.10.. Začínať sa bude o 9:00 ráno a bude to trvať až dovtedy, kým budú ľudia vládať. Predpokladané ukončenie je na nasledujúci deň večer.

https://www.instagram.com/p/B3H8SRQnwhN/

Roháče

Tento rok sa bude sadenie konať v Západných Tatrách – na Roháčoch. Cieľom bude vysadiť až 40 000 nových stromov. Sadenie bude prebiehať na pozemkoch štátnych lesov TANAP, v Látanej doline pod odborným dohľadom Štátnych lesov TANAPu. Okrem sadenia tam bude prebiehať aj kultúrny program. Bude tam aj EcoTour s Thomasom Puskailerom a tvorivé dielne pre deti.

Jaroslav Chrapko – zakladateľ spoločnosti Dedoles.sk, sa vyjadril, že hlavným cieľom podujatia je: „Zasadenie lesa predstavuje dlhodobé zmýšľanie, ktoré v Dedoles uplatňujeme aj v podnikateľskej oblasti. Princípy, ktoré platia v prírode platia aj v biznise. Príroda je pre nás inšpiráciou ako robiť veci lepšie a dlhodobo a preto ju chceme chrániť.“ Jeho internetový obchod je jedným z najrýchlejšie rastúcich e-shopov na Slovensku a podniká pod heslom „Aj firmy vedia robiť dobro“.

https://www.instagram.com/p/B3H2mPsBnLW/

Ak vás toto podujatie zaujalo a máte záujem sa ho zúčastniť, prečítajte si niekoľko organizačnych informácií:

Kde prísť: Látaná dolina – miesto stretnutia bude Hotel Primula (GPS súradnice N49.2515° E19.70402° )

  • Odchádzať sa bude spoločne od hotela Primula. Tam dostanete všetky potrebné inštrukcie, občerstvenie a bude sa tam nachádzať aj stanovište pre sprievodný program. Z tohoto miesta bude k miestu výsadby zabezpečený elektrický vláčik, ktorý bude premávať v pravidelných intervaloch. Celková cesta bude trvať asi 5 minút. K hotelu Primula sa dostanete vlastnou dopravou, alebo autobusmi.

Trvanie podujatia: Akcia začne v sobotu 5.10. o 09:00 ráno a bude trvať dovtedy, kým budú ľudia vládať. Očakáva sa teda, že podujatie potrvá do nedele večera – 6.10..

Občerstvenie: Občerstvenie si budete môcť zakúpiť v rámci areálu Hotela Primula.

https://www.instagram.com/p/B3HV6SkCnY8/

Program na mieste:

  • EcoTour s Thomasom Puskailerom,
  • Ukážky správneho sadenia stromov,
  • Pedagogika sadenia stromov, prečo je dôležitý ľudský zásah?
  • Náučný chodník okolo najnižšie položeného ľadovcového plesa v Tatrách – Plesa pod Zverovkou (Maras),
  • Tvorivé dielne pre deti

Všetkým účastníkom odporúčame, aby si zobrali pevnú obuv, staršie oblečenie, rukavice a hlavne odhodlanie. Už jedným stromčekom môžete dopomôcť tomu, aby sa vysadil úplne nový les.

Bližšie informácie o tejto udalosti si môžete prečítať na facebookovej stránke tejto akcie.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Budúcu sobotu sa bude v Tatrách sadiť 40-tisíc nových stromov. Zapojte sa aj vy”