Budúcu sobotu sa bude v Tatrách sadiť 40-tisíc nových stromov. Zapojte sa aj vy

Ak ste milovníkom prírody a nie je vám ľahostajná budúcnosť slovenských veľhôr, príďte pomôcť už budúcu sobotu do Západných Tatrier.

Dedoles – známa slovenská spoločnosť prišla s ušľachtilým nápadom, ako pomôcť slovenským lesom. Už druhý rok chcú zorganizovať sadenie stromčekov v Tatrách. Ich prvý ročník bol veľmi úspešný a preto sa rozhodli pokračovať. Tohtoročné podujatie sa uskutoční už budúcu sobotu – 5.10.. Začínať sa bude o 9:00 ráno a bude to trvať až dovtedy, kým budú ľudia vládať. Predpokladané ukončenie je na nasledujúci deň večer.

Gdy za oknem jesienny armagedon czas przywołać wspomnienia #tatry #kochamgóry #natura #love

11 Likes, 0 Comments – Karolina Mirkowska (@karola_nie_biega) on Instagram: „Gdy za oknem jesienny armagedon czas przywołać wspomnienia #tatry #kochamgóry #natura #love“

Roháče

Tento rok sa bude sadenie konať v Západných Tatrách – na Roháčoch. Cieľom bude vysadiť až 40 000 nových stromov. Sadenie bude prebiehať na pozemkoch štátnych lesov TANAP, v Látanej doline pod odborným dohľadom Štátnych lesov TANAPu. Okrem sadenia tam bude prebiehať aj kultúrny program. Bude tam aj EcoTour s Thomasom Puskailerom a tvorivé dielne pre deti.

Jaroslav Chrapko – zakladateľ spoločnosti Dedoles.sk, sa vyjadril, že hlavným cieľom podujatia je: „Zasadenie lesa predstavuje dlhodobé zmýšľanie, ktoré v Dedoles uplatňujeme aj v podnikateľskej oblasti. Princípy, ktoré platia v prírode platia aj v biznise. Príroda je pre nás inšpiráciou ako robiť veci lepšie a dlhodobo a preto ju chceme chrániť.“ Jeho internetový obchod je jedným z najrýchlejšie rastúcich e-shopov na Slovensku a podniká pod heslom „Aj firmy vedia robiť dobro“.

🏔 #rocks #explorer #mountain #top #vscocam #ukrainiantravelers #nature #natgeo #iphoneonly #travel #explore #livefolk #wildnature #hightatras #ukrainianadventure #ukrainianexplorers #slovakia #tatry #vscocam #vscoslovakia #forest #wood #climb #vysoketatry #mountains

43 Likes, 0 Comments – Whovian (@piemaria_) on Instagram: „🏔 #rocks #explorer #mountain #top #vscocam #ukrainiantravelers #nature #natgeo #iphoneonly #travel…“

Ak vás toto podujatie zaujalo a máte záujem sa ho zúčastniť, prečítajte si niekoľko organizačnych informácií:

Kde prísť: Látaná dolina – miesto stretnutia bude Hotel Primula (GPS súradnice N49.2515° E19.70402° )

  • Odchádzať sa bude spoločne od hotela Primula. Tam dostanete všetky potrebné inštrukcie, občerstvenie a bude sa tam nachádzať aj stanovište pre sprievodný program. Z tohoto miesta bude k miestu výsadby zabezpečený elektrický vláčik, ktorý bude premávať v pravidelných intervaloch. Celková cesta bude trvať asi 5 minút. K hotelu Primula sa dostanete vlastnou dopravou, alebo autobusmi.

Trvanie podujatia: Akcia začne v sobotu 5.10. o 09:00 ráno a bude trvať dovtedy, kým budú ľudia vládať. Očakáva sa teda, že podujatie potrvá do nedele večera – 6.10..

Občerstvenie: Občerstvenie si budete môcť zakúpiť v rámci areálu Hotela Primula.

Instagram post by Egyed Emőke * Oct 2, 2019 at 11:49am UTC

79 Likes, 2 Comments – Egyed Emőke (@emoke.egyed) on Instagram

Program na mieste:

  • EcoTour s Thomasom Puskailerom,
  • Ukážky správneho sadenia stromov,
  • Pedagogika sadenia stromov, prečo je dôležitý ľudský zásah?
  • Náučný chodník okolo najnižšie položeného ľadovcového plesa v Tatrách – Plesa pod Zverovkou (Maras),
  • Tvorivé dielne pre deti

Všetkým účastníkom odporúčame, aby si zobrali pevnú obuv, staršie oblečenie, rukavice a hlavne odhodlanie. Už jedným stromčekom môžete dopomôcť tomu, aby sa vysadil úplne nový les.

Bližšie informácie o tejto udalosti si môžete prečítať na facebookovej stránke tejto akcie.