Dobrí ľudia odpustia aj tisíckrát, ale ak odídu, bude to navždy. Nezneužívajte láskavosť niekoho iného!

Jedna vec je istá: zneužívanie láskavosti inej osoby nemôže trvať príliš dlho, pretože príde čas, keď trpezlivosť skončí, aj napriek všetkej tej náklonnosti a láske.

V modernom svete zameranom na egoizmus existuje menej ľudí, ktorým môžete veriť. Takmer každý nosí masku, ktorá zakrýva ich skutočné úmysly a pocity. A často padáme do pasce, kedy súdime druhých podľa seba.

Mnohí sa snažia uspieť za každú cenu prostredníctvom pochybných prepojení a metód vyzbrojených heslom „cieľ zdôvodňuje prostriedky“. Poctivosť a oddanosť sa považujú za hlúposť a krátkozrakosť, pretože narúšajú lezenie po spoločenskom rebríčku.

Napriek tomu mnohí stále chcú veriť v dobro ľudstva, v skutočné priateľstvá, lásku a úprimnú náklonnosť. Títo ľudia chcú byť šťastní bez toho, aby niekomu ubližovali, zradzovali ich, ohovárali alebo škodili. Ale príbuzní a priatelia túto starostlivosť často berú ako samozrejmosť a požadujú stále viac a viac.

Rozumní a pozitívni ľudia odpúšťajú a zabúdajú ľahšie, pretože sa domnievajú, že sa všetci poučia zo svojich chýb a časom sa polepšia. Vždy však budú existovať tí, ktorí si nevážia odpustenia, a opakujú tie isté chyby znova a znova a veria, že sa im to prepáči. Mnohí z nich sa nikdy nezmenia, pretože svet považujú za zlý, namiesto toho, aby sa radšej pozreli na seba.

Jedna vec je istá: láskavosť človeka sa nemôžete zneužívať tak dlho, ako budete chcieť, pretože príde čas, kedy jeho trpezlivosť pretečie. A žiadna láska alebo náklonnosť nezabránia človeku v tom, aby spálil všetky mosty a odišiel naveky, bez možnosti ďalšieho odpustenia.

Nezneužívajte láskavosť niekoho iného, pretože aj tí, čo odpúšťajú, vedia odísť raz a navždy!

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dobrí ľudia odpustia aj tisíckrát, ale ak odídu, bude to navždy. Nezneužívajte láskavosť niekoho iného!”