Kruté zaobchádzanie so zvieratami v laboratóriách na chemikálie. K psíkovi sa zachovali neľudsky 

Soko Tierschutz a Cruelty Free International, organizácie bojujúce za práva zvierat, získali fotografie a videozáznam z nemeckého laboratória Laboratory of Pharmacology and Toxicology (LPT), ktoré sa nachádza neďaleko Hamburgu. Chcú tak upozorniť na ich neľudské a kruté praktiky, ktoré vykonávajú  na zvieratách.

Na psoch, opiciach, mačkách a králikoch testujú rôzne toxické látky, ktoré im vpichujú, dávajú do žrádla alebo ich zvieratá inhalujú. Neskôr tak zvieratá vykrvácajú a zahynú hroznou smrťou. Zvieratá sú chované v malých klietkach a injekcie z toxickými látkami sú im podávané aj 13-krát denne. Laboratórium tak na objednávku nemeckých alebo svetových spoločností testujú, koľko chemikálii zvládnu zvieratá prijať až kým sa nedostavia vážne poškodenia.

 

Do laboratória sa dostal tajný vyšetrovateľ, ktorý tam následne pracoval. Pokúšali sa o to aj v roku 2013 no úspešní boli až v roku 2018, keď sa do LPT dostali pomocou verejného inzerátu. „Od decembra 2018 do marca 2019 pracoval v laboratóriu tajný vyšetrovateľ,“ vyjadril sa Friedrich Mülln zo Soko Tierschutz.

 

Video, ktoré zverejnil portál LADBible zobrazuje pracovníka LPT, ktorý sa snaží opicu uväzniť v akomsi kovovom zveráku. Keď sa mu to nedarilo chytil opicu za chvost a kovovými kliešťami pod krk a takto sa snažil opicu vložiť do zveráka. No opica sa po celý čas bránila.

 

V nemeckom laboratóriu zneužívajú zvieratá, zo záberov aktivistov mrazí. Psa porcujú priamo na stole, opice majú kovové obojky

Zdroj: Soko Tierschutz a Cruelty Free International

 

Na portáli Youtube je taktiež zverejnené krátke video z akcie vyššie spomenutých organizácii no NIE JE VHODNÉ PRE MALOLETÝCH A CITLIVÉ POVAHY. Podľa tajného vyšetrovateľa sa všetci zamestnanci LPT správajú k zvieratám nehumánne a neprofesionálne. Preto sa organizácie snažia aby sa toto laboratórium zavrelo a aby sa v Nemecku sprísnili zákony.

Das Todeslabor vor Hamburg – Hier vergiften sie Hunde // SOKO Tierschutz e.V.

Der Staat zwingt Pharma- und Chemiekonzerne zu diesen veralteten, unsicheren und grausamen Vergiftungsversuchen wie zum Beispiel am LPT in der Nähe von Hamburg. Vor der Verantwortung, die Versuche zu genehmigen und zu kontrollieren, drückt sich der Staat weitgehend.Wir fordern eine sofortige, strenge und unabhängige Kontrolle der Versuche und Transparenz für die Öffentlichkeit.

 

zdroj:refresher.sk