Lekári ukázali fotografie, čo sa stane s pľúcami človeka pri fajčení elektronických cigariet

Predstavitelia úradu zdravotníctva v USA tvrdia, že v súčasnosti poznajú najmenej 450 možných prípadov závažných ochorení pľúc spojených s vapingom.

Minulý týždeň odborníci z Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v Spojených štátoch uviedli, že úmrtia troch ľudí súvisia s ochorením pľúc, ďalší prípad sa starostlivo študuje.

Je potrebné poznamenať, že študované prípady nesúviseli so žiadnou konkrítnou metódou fajčenia či zložkou, ktorá sa v nej nachádzala.

Medzitým väčšina pacientov (84%) uviedla, že používa liek s tetrahydrokanabinolom (THC).

Príznaky všetkých pacientov boli podobné: kašeľ, únava a dýchacie ťažkosti niekoľko dní alebo týždňov po fajčení elektronickej cigarety, tzv. vapingu. V niektorých prípadoch sa vyskytlo zvracanie a hnačka.

Takéto príznaky môžu naznačovať infekčnú pneumóniu, ale lekári nenašli žiaden zdroj infekcie.

Ako autori výskumu naznačujú, ochorenie môže byť novou formou tzv. Lipoidnej pneumónie – typom zápalu spojeného s inhaláciou olejov.

Následne ukazujú jednotlivé obrázky pľúc, ktoré sú podľa nich poškodené výparom. Toto si myslia o príčine.

Tínedžer z Kalifornie podstúpil operáciu na odstránenie pľuzgiera, ktorý spôsobil kolaps jedného z jeho pľúc po fajčení vaporizéra s marihuanou, ktorý si kúpil na koncerte.

Pravá polovica pľúc je normálna a ľavá je obklopená vzduchom (čierna farba) v hrudnej dutine, ktorý stláča pľúca.

Zdravý športovec menom Chance Ammirata z Floridy (USA) nikdy nezačal s fajčením obyčajných cigariet, pretože nikotín zabíja. Oveľa bezpečnejšie je fajčenie prostredníctvom vaporizéra. To si myslel dovtedy, až kým neskončil na operačnom stole.

Toto sa stalo s jeho pľúcami po roku fajčenia elektronických cigariet:

„Bezpečné“ fajčenie elektronickej cigarety mu spôsobilo pneumotorax. Vzduch sa hromadil v pleurálnej dutine, čo viedlo k zníženiu krvného tlaku, hypoxii a následnému zastaveniu srdca.

Ďalšia fotografia postihnutých pľúc…

Zatiaľ čo vedci zápasia s rozlúštením tejto situácie, úrady naliehajú na to, aby ľudia prestali fajčiť elektronické cigarety.

Nezabudnite zdieľať tieto dôležité informácie aj s vašou rodinou a priateľmi.

 

zdroj: Biblia Lad