Nevidiaci muž vynašiel „inteligentnú“ palicu. Toto všetko dokáže…

Zdá sa, že v súčasnosti sa mnohé bežné veci  stávajú súčasťou novodobých technológií, čo v konečnom výsledku zlepšuje náš život.  Od smart strojov na vysádzanie až po smart televízory – sila technológií nás už neprekvapuje. Zatiaľ čo mnoho najnovších technologických výtvorov sa venuje zábave, existuje veľa, ktoré prispievajú k nášmu blahobytu. Toto je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí trpia rôznymi zdravotnými postihnutiami a musia sa s nimi vedieť popasovať každý deň.

zdroj: https://naiu.org.ua

Nedávno bola predstavená revolučná „smart“ palička s názvom WeWalk. Jej úlohou je pomáhať nevidiacim ľahšie sa orientovať v okolí.

Túto paličku vymyslel zrakovo postihnutý inžinier Kursat Keylan, ktorý je generálnym riaditeľom a spoluzakladateľom Young Guru Academy (YGA), tureckej neziskovej organizácie. Keylan, ktorý je nevidiaci, vie priamo o problémoch, ktorým ľudia ako je on čelia, a rozhodol sa uplatniť svoje vedomosti pri vymýšľaní niečoho, čo by mohlo výrazne zlepšiť životy ľudí.

Ako povedal:

„V modernom svete každý hovorí o lietajúcich autách, ale títo ľudia doteraz používali iba jednoduchú palicu: Som slepý a keď som na stanici metra, neviem, ktorý výjazd je môj … neviem, ktorý autobus sa blíži…ktoré obchody sú okolo mňa. Všetky tieto informácie (no nielen to) môže poskytnúť WeWalk.“

Smart palička využíva inteligentné technológie, ktoré sú dokonale všetkým známe.

Je vybavená vstavanými reproduktormi, hlasovým asistentom, Googleom a senzormi, ktoré vysielajú vibrácie upozorňujúce na prekážky nad úrovňou hrudníka.

Ľudia tento vynález mimoriadne ocenili. Privítali by ste niečo také aj tu na Slovensku?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nevidiaci muž vynašiel „inteligentnú“ palicu. Toto všetko dokáže…”