Objavujte krásy Slovenska: 6 miest na Dolnom Liptove, ktoré sa oplatí navštíviť!

Liptov je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších regiónov Slovenska. Nachádza sa tam nie len krásna príroda ale aj mnohé pamiatky, ktoré by ste rozhodne mali vidieť. Avšak región Liptova je pomerne rozsiahle územie preto sa v tomto článku upriamime práve na Dolný Liptov.

 

Tu je 6 miest, ktoré by ste na Dolnom Liptove mali rozhodne navštíviť:

 

#1  Vlkolínec a vyhliadka na Sidorove

Azda najznámejšia Liptovská pamiatka je práve rezervácia ľudovej kultúry Vlkolínec. Mnohí ľudia už Vlkolínec navštívilo no ak ste tak doteraz neurobili toto miesto určite nevynechajte. V tejto dedine sa nachádzajú tradičné jednopodlažné drevené zruby a niektoré z nich si návštevníci môžu dokonca pozrieť aj zvnútra. Táto horská osada je ukážkou života a životného štýlu našich predkov. A keď už navštívite práve Vlkolínec, nemali by ste si nechať ujsť vyhliadku na vrchu Sidorovo, ktorý má 1099 metrov nad morom. Nachádza sa tam už aj zabezpečená vyhliadková plošina.

No Title

No Description

No Title

No Description

No Title

No Description

#2  Korytnica

Napriek tomu, že areál niekdajších kúpeľov chátra od ich zatvorenia v roku 2003, Korytnica ponúka turistom zrekonštruované korytnické pramene. História kúpeľného mesta siaha až do 16. storočia a navštívil ich Ľudovít Štúr aj rakúsky cisár František Jozef. Preto sa dá povedať, že práve bývalé Kúpele Korytnica boli známe po celom Uhorsku.

Korytnica kúpele 😜😜 #slovensko #slovakia #korytnica #korytnicakupele #kupele #opustenekupele #photo #photography #urbex #urbexworld #urbexphoto #urbex_kings #urbexeurope #urbexexplorer #urbexartists #urbexplaces #urbexing #urbex_europe_ #urbexpeople #urbexlife #urbexlovers #loveurbex #urbexslovakia #urbexslovensko #opustenebudovy #hobby

No Description

No Title

No Description

#3  Donovaly

Donovaly najviac poznajú asi milovníci zimných športov no ak práve nie ste zanietený/á lyžiar/ka, areály v rámci Donovalov ponúkajú rodinách rôzne moderné atrakcie. Donovaly taktiež ponúkajú množstvo horských cyklistických či turistických trás. Navyše Donovaly slúžia aj ako východiskový bod či križovatka rôznych turistických trás.

🧡🍁 #siblings #2yearsold #9yearsold

No Description

Rozdiel 100 km 😀

No Description

#4  Brankovský vodopád

Tento vodopád je najvyšším v Nízkych Tatrách a tretím najvyšším v rámci celého Slovenska no napriek tomu ho mnoho ľudí nepozná. So svojou výškou 55 metrov prekoná nejeden tatranský vodopád. Nájdete ho v ústi Revúckej doliny v smere z Donovalov do Ružomberka. Nachádza sa približne na úrovni obce Podsuchá, z ktorej sa k vodopádu dostanete po chodníku za jednu hodinu.

Brankovsky vodopád Nepatrí medzi naše najznámejšie vodopády, hoci je najvyšším vodopádom celých Nízkych Tatier a tretí najvyšší na Slovensku. 55 metrov vysoký vodopád bol vytvorený prepadom horského potôčika cez vápencovú skalnú hranu, ktorá je výrazne viditeľná. Hľadajte ho približne 11 kilometrov od Ružomberka pri ceste vedúcej v smere na Donovaly. Cesta k vodopádu meria približne tri kilometre. Krásny je však aj v zime – vtedy celý zamŕza a vytvorí desiatky metrov dlhý ľadopád s množstvom cencúľovitých útvarov. #slovakiaadventures #slovensko #slovakia #spoznavame #spoznavamslovensko #dnescestujem #cestujemslovensko #cestujeme #vyletslovenskom #vyletujeme #vylet #turistikasvetom #turistikanaslovensku #turistika #tura #milujemeslovensko #puresvk #beautifulplaces #photography #nature #vodopad

No Description

Piatok 💝🤘

No Description

#5  Veľkofatranský hrebeň

Región Dolného Liptova ulahodí najmä nadšencom prírody, keďže ponúka nespočetné množstvo výletov v krásnej prírode. Pre cyklistov je ideálna Ľubochnianska dolina, ktorá je najdlhšou dolinou v slovenských horách. Pre nenáročné túry ponúka práve Veľká Fatra vrcholy ako Čierny kameň či Rakytov. Pre skúsenejších je tu hrebeňovka Veľkej Fatry od Smrekovice po Kráľovú studňu. Táto trasa sa dá zvládnuť za dva dni.

No Title

No Description

#beautifulslovakia#magicplace

No Description

#6  Nízke Tatry

Ďumbier, Chopok či Kráľová hoľa je od Dolného Liptova ďaleko no tento región ponúka výstupy na menej známu a menej navštevovanú západnú časť Nízkych Tatier. Napríklad po takom výstupe na Salatín sa Vám pred očami rozprestrie široké okolie. Dolný Liptov ponúka taktiež výstup na nízkotatranské hrebene Veľká Chochuľa či Prašivá. Pre menej náročných turistov je vhodný výstup na začiatok hrebeňa Kozí chrbát.

💙

No Description

Koľko času trávite nad premýšľaním o minulosti, prítomnosti a budúcnosti? MINULOSŤ už nezmeníme… PRÍTOMNOSŤ je tu a teraz… BUDÚCNOSŤ ovplyvnujeme tým, čo robíme tu a teraz… Učím sa ŽIŤ a užívať si prítomný okamih ❤️ . . . #mygoals #healthylifestyle #sportday #befit #fitnessgirl #training #trainlikeahorse #pushyourlimits #triathlon #swimbikerun #behappy #positivemindset #happyday #nature #walking

No Description

Boli ste už niekedy na Dolnom Liptove? Ak nie, ktoré z týchto miest by ste navštívili ako prvé?