Odzvoní aj fajčeniu na terasách? Novela zákona už bola predložená NR SR!

Od času kedy sa v interiéry reštaurácii nefajčí si fajčiari zvykli sadnúť na terasu a zapáliť si tam. No podľa informácii TASR to už možno onedlho nebude skutočnosťou. Je to kvôli tomu, že Katarína Cséfalvayová, Martin Fedor (nezaradení) a Marek Krajčí (OĽaNO) predložili novelu o ochrane nefajčiarov Národnej rade Slovenskej republiky.

 

Lighted Cigarette Stick and White Smoke Wallpaper

Zdroj: pexels.com

 

„Návštevníci zariadení spoločného stravovania, ktorí konzumujú pokrmy vo vonkajších priestoroch, ako sú napríklad terasy, altánky a akékoľvek vonkajšie sedenie, nie sú dostatočne chránení pred dymom z tabakových výrobkov iných zákazníkov sediacich v ich blízkosti,“ píše sa v dôvodovej správe.

 

Man Service Coffee

Zdroj: pexels.com

 

Poslanci navyše tvrdia, že nefajčiari sú vystavený oveľa väčšiemu riziku, keď si niekto zapáli cigaretu na terase počas toho ako jedia. Je to viac škodlivé ako, keď si niekto zapálil cigaretu na zastávke čo je už tiež zakázané. To je dôvodom prečo sa rozhodli rozšíriť zákaz aj na vonkajšie priestory stravovacích zariadení.

 

Man Sitting Near Brown Table

Zdroj: pexels.com

 

Čo si myslíte o tom Vy? Je podľa Vás krok vpred alebo obmedzovanie fajčiarov?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Odzvoní aj fajčeniu na terasách? Novela zákona už bola predložená NR SR!”