Párik homosexuálov si adoptoval dieťa s HIV, ktoré predtým odmietlo 10 rodín. Vždy existuje nádej

Koncept a hodnota rodiny je zakotvená v každom z nás. Áno, niekedy môžete nenávidieť svojich starších bratov a sestry za to, že sa k vám správajú zle, Ale aj napriek všetkému vás stále milujú a vy milujete ich.

Rodina je vzťah na celý život. Má obrovský vplyv na to, čo sa v našej budúcnosti stane. V prvom rade je rodina vždy tým zvláštnym miestom, kde sa môžeme cítiť milovaní a chránení pred svetom, ktorý k nám je občas nie veľmi prívetivý.

Damien Pigin a Ariel Vijarra sú jedným z takýchto príkladov. Sú totiž prvým homosexuálnymi párom, ktory sa otvorene zosobášil v Santa Fe v Argentíne. V súčasnosti sú rodičmi dvoch adoptovaných dievčat Olivie a Viktórie.

Image credits: Ariel Vijarra

 

Ariel aj Damien pracujú pre mimovládnu organizáciu, ktorá pomáha párom osvojiť si nechcené deti.

Muži si vzali Oliviu do svojej rodiny, keď mala menej ako 1 mesiac. 10 rodín ju odmietlo, pretože sa narodila s HIV. Po tom, čo pár obdržal telefonát, súhlasili s adopciou dieťaťa, keďže na samotný telefonát už čakali približne tri roky.

Image credits: Ariel Vijarra

Hneď ako mohli Oliviu držať v náručí a kŕmiť ju, uvedomili si, že medzi nimi existuje jedinečné spojenie.

Image credits: Ariel Vijarra

Dieťa bolo okamžite liečené a liečba bola úspešná. Rodičia dostali dobrú správu – testy ukázali, že vírus HIV sa už v tele dievčatka nenachádza.

Image credits: Ariel Vijarra

Aj keď v súčasnosti neexistuje liečba HIV, bola to dobrá správa. Pretože to znamenalo, že Olivia by už viac nemala čeliť negatívnym účinkom vírusu a nemohla tak infikovať ostatných ľudí.

Image credits: Ariel Vijarra

Odvtedy si manželia osvojili aj druhé dievča menom Victoria. Obe deti približne v rovnakom veku. V súčasnosti majú 5 rokov.

Image credits: Ariel Vijarra

Image credits: Ariel Vijarra

Oceňujete čin tohto páru?

zdroj: boredpanda.com 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Párik homosexuálov si adoptoval dieťa s HIV, ktoré predtým odmietlo 10 rodín. Vždy existuje nádej”