Párik homosexuálov si adoptoval dieťa s HIV, ktoré predtým odmietlo 10 rodín. Vždy existuje nádej

Koncept a hodnota rodiny je zakotvená v každom z nás. Áno, niekedy môžete nenávidieť svojich starších bratov a sestry za to, že sa k vám správajú zle, Ale aj napriek všetkému vás stále milujú a vy milujete ich.

Rodina je vzťah na celý život. Má obrovský vplyv na to, čo sa v našej budúcnosti stane. V prvom rade je rodina vždy tým zvláštnym miestom, kde sa môžeme cítiť milovaní a chránení pred svetom, ktorý k nám je občas nie veľmi prívetivý.

Damien Pigin a Ariel Vijarra sú jedným z takýchto príkladov. Sú totiž prvým homosexuálnymi párom, ktory sa otvorene zosobášil v Santa Fe v Argentíne. V súčasnosti sú rodičmi dvoch adoptovaných dievčat Olivie a Viktórie.

Image credits: Ariel Vijarra

 

Ariel aj Damien pracujú pre mimovládnu organizáciu, ktorá pomáha párom osvojiť si nechcené deti.

Muži si vzali Oliviu do svojej rodiny, keď mala menej ako 1 mesiac. 10 rodín ju odmietlo, pretože sa narodila s HIV. Po tom, čo pár obdržal telefonát, súhlasili s adopciou dieťaťa, keďže na samotný telefonát už čakali približne tri roky.

Image credits: Ariel Vijarra

Hneď ako mohli Oliviu držať v náručí a kŕmiť ju, uvedomili si, že medzi nimi existuje jedinečné spojenie.

Image credits: Ariel Vijarra

Dieťa bolo okamžite liečené a liečba bola úspešná. Rodičia dostali dobrú správu – testy ukázali, že vírus HIV sa už v tele dievčatka nenachádza.

Image credits: Ariel Vijarra

Aj keď v súčasnosti neexistuje liečba HIV, bola to dobrá správa. Pretože to znamenalo, že Olivia by už viac nemala čeliť negatívnym účinkom vírusu a nemohla tak infikovať ostatných ľudí.

Image credits: Ariel Vijarra

Odvtedy si manželia osvojili aj druhé dievča menom Victoria. Obe deti približne v rovnakom veku. V súčasnosti majú 5 rokov.

Image credits: Ariel Vijarra

Image credits: Ariel Vijarra

Oceňujete čin tohto páru?

zdroj: boredpanda.com