Po operácii bol transrodový študent vyhodený z cirkevnej školy!

Yanna Awtrey, 21 ročný študent, ktorý podstúpil operáciu zmeny pohlavia bol vylúčený z evanjelickej vysokej školy. Podstúpil takzvanú „top surgery“ alebo bilaterálna masektómia, pri ktorej sa zmenšuje ženský hrudník a preoperuje sa na „mužskú podobu“.

Two Person Doing Surgery Inside Room

Zdroj: pexels.com

 

Yanna na svojom Facebooku prejavil svoje rozhorčenie: „Fyzická bolesť je teraz neporovnateľná s absolútnym nedostatkom empatie ľudí, ktorí sa rozhodli zasvätiť svoj život službe Bohu. Nerozumiem krutosti ostatných.“  Podľa Huffington Post sú rodičia študenta misionármi slobodnej vôle baptistov a žijú v Bulharsku. Preto chceli pre svoje dieťa vzdelanie úzko späté s ich vierou.

Welch College, ktorú Yanna navštevoval, prevádzkuje Národná asociácia baptistov slobodnej vôle. Tá sa hlási k evanjelickej cirkvi, ktorá sa zastáva konzervatívnych názorov. Matt Pinson, prezident Welch College sa k situácii vyjadril no odmietol Yanna oslovovať zámenom „on“.

 

Image result for yanna awtrey instagram

Zdroj: buzzfeednews.com

 

„Po celú dobu, čo Yaniny študovala vo Welch, sme s ňou zaobchádzali s láskou, úctou, súcitom, citlivosťou a súkromím, aj keď sme vždy jasne komunikovali naše komunitné normy týkajúce sa rodovej identity. My vo Welch milujeme Yannu a ukázali sme jej túto lásku spôsobom, ktorý je v súlade s našimi hlbokými náboženskými presvedčeniami,“ povedal k vylúčeniu Yanna, Matt Pinson.

Nakupujte online – Lidl je odteraz všade

Nakupujte online 💻 I Lidl Shop I Lidl od 7.10. 2019

Práve teraz môžete nakúpiť svoje obľúbené produkty na www.lidl-shop.sk :). Inšpirujte sa na našom kanáli Kuchyňa Lidla ►https://www.youtube.com/channel/UC5oGq-pQRauK3TFdDa0ZPAQ?sub_confirmation=1 Sledujte náš kanál Lidl Slovensko ►https://www.youtube.com/channel/UC9sIaidsrWY8tQBV07NAppw/featured?sub_confirmation=1 Nakupujte svoje obľúbené produkty na ►https://www.lidl-shop.sk/#utm_source=popis&utm_medium=YouTube%20-%20Lidl%20Slovensko&utm_campaign=Nakupujte%20online%20I%20Lidl%20Shop%20I%20Lidl%20od%207.10.%202019 Sledujte aktuálnu ponuku ►https://www.lidl-shop.sk/#utm_source=YouTube%20-%20Lidl%20Slovensko&utm_medium=spot&utm_campaign=Lidl%20otv%C3%A1ra%20eshop%20%20I%20Lidl%20Shop%20I%20Lidl%20od%207.10.%202019 Navštívte Kuchyňu Lidla ►https://kuchynalidla.sk/#utm_source=YouTube%20-%20Lidl%20Slovensko&utm_medium=spot&utm_campaign=Lidl%20otv%C3%A1ra%20eshop%20%20I%20Lidl%20Shop%20I%20Lidl%20od%207.10.%202019 A pridajte sa aj na Facebooku ► http://facebook.com/lidlslovensko Instagrame ► https://instagram.com/lidlsk LinkedIn-e ► https://www.linkedin.com/company/lidl…

Nakupujte online – Lidl je odteraz všade

Image result for yanna awtrey instagram

Zdroj: buzzfeednews.com

Akt sebalásky

No Yanna má na cirkevnú školu ťažké srdce, ktoré si „vylial“ v už spomínanom facebookovom príspevku. „Hovoríte, že Boh je stelesnením dobra, že jeho rukou nemôžete robiť zlo. Daň za to je však príliš vysoká. Videl som a počul som, ako sa moji trans kamaráti pokúšajú zomrieť vlastným pričinením, pretože ich príbuzní uprednostňujú smrť pred existenciou,“ poukazuje na nespravodlivosť. K svojmu počinu sa Yanna vyjadril tak, že túto operáciu podstúpil v rámci zachovania lásky voči sebe.

 

Čo si o tomto prípade myslíte Vy? Mala na to škola právo?