Po tom, čo sa žena nechávala oblizovať vlastným psom, jej museli amputovať končatiny

Marie Trainer bola bežná Američanka, ktorá vlastnila psov. Počas celého ich spoločného nažívania sa nimi nechávala oblizovať netušiac, že to spôsobí tragédiu. Žena pocháza z amerického štátu Ohio.

Jedného dňa skončila Marie v kóme. Ešte pred tím sa sama dopravila do nemocnice s príznakmi bežného ochorenia – so zvýšenou telesnou teplotou a s pocitom malátnosti.Po desiatich dňoch v kóme sa žena prebrala, no lekári jej oznámili smutné správu, že jej museli amputovať časti horných aj dolných končatín. Lekári sa tak rozhodli kvôli veľmi vážnej infekcií, ktorá by sa mohla rozšíriť do krvného obehu celého tela a zabiť ju.

 

Žene museli amputovať nohy aj ruky, lebo ju oblízal vlastný pesZdroj: Pixabay

Marie je podľa lekárov vzácnym prípadom, pretože jej telo reagovalo na baktériu capnocytophaga, ktorá sa nachádza v slinách každého psa a teda aj v slinách jej domácich miláčikov. U väčšiny ľudí táto baktéria nespôsobuje žiadne komplikácie.

Ženy tvrdí: „Bolo veľmi ťažké zistiť, že museli odstrániť moje nohy aj ruky. Len preto, že ma oblízali moje psy. Moje psy ma oblizujú neustále.“ Baktéria jej oslabila imunitný systém a spôsobila sepsu – vážnu infekciu krvi.

zdroj:refresher.sk