Pražský magistrát chce pomenovať niečo po zosnulom maestrovi Karlovi Gottovi. Letisko Karla Gotta?

Magistrát mesta Praha momentálne hľadá miesto, ktoré by pomenoval po zosnulom spevákovi Gottovi. O nových nápadoch rokuje mestská miestopisná komisia. Medzi prvé nápady, ktoré navrhli fanúšikovia Karla Gotta je to aby sa ulica, na ktorej mal vilu pomenovala práve po ňom. Druhým nápadom bolo premenovanie Koněvovej ulice o čom sa prednedávnom viedli mnohé diskusie.

 

No odborníci s týmito nápadmi zatiaľ nepracujú. Neuvažujú ani nad premenovaním Letiska Václava Havla, Karlovho mostu alebo námestia. Taktiež nepripadá v úvahu premenovanie známeho Václavského námestia na Gottovo námestie.

Gottův most, Gottovo náměstí, fontána Karla Gotta. Praha hledá místo, které by pojmenovala po zesnulém zpěvákovi

Zdroj: commons.wikimedia.org (upravené Tonym Havlíkom)

 

Medzi potencionálne miesta na pomenovanie/premenovania patrí aj jednooblúkový most pri Slovanskom ostrove spájajúci ulicu Masarykovo nábřeží a Žofín. Hlavným dôvodom by mohlo byť aj to, že tam Gott často vystupoval. Most bol v roku 1940 zničený povodňami a v roku 1948 bol nanovo vybudovaný. Navyše tento most nemá žiadny oficiálny názov, ľudia ho poznajú ako „most na Slovanský ostrov“.

Medzi iné miesta, ktoré by niesli meno maestra Gotta patrí aj nápad vybudovania spievajúcej fontány. Tá by si uctila pamiatku a tvorbu Karla Gotta, keďže by „spievala“ práve jeho piesne. Rovnako ako „most na Slovanský ostrov“ by fontána bola vybudovaná na Žofíne. Tento nápad by malo mesto prerokovať z Pražskou vodohospodárskou spoločnosťou a Pražskými vodovodmi a kanalizáciami a hlavne aj z rodinou zosnulého speváka.

 

Televízia Seznam prezradila, že miestopisná komisia sa stretáva raz za mesiac, ktorá má súpis mien, ktoré čakajú na to aby bola po nich pomenovaná budova alebo ulica. „Nicméně Karel Gott samozřejmě dostane nějaké přednostní právo, aby se po něm pojmenovalo některé veřejné prostranství,“ prezradil pre Seznam Zprávy Václav Ledvinka, člen miestopisnej komisie.

 

Radnica Prahy 5 by dokonca chcela po Gottovi pomenovať námestie či ulicu. Do úvahy berú aj park Sacré Coeur v blízkosti plánovaného projektu „Smíchov City“ alebo dlho očakávanú novú multifunkčnú sálu.

 

Páči sa Vám nápad mesta? Čo vravíte na nápady fanúšikov? Ktorú ulicu, námestie alebo budovu by ste po maestrovi pomenovali Vy?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pražský magistrát chce pomenovať niečo po zosnulom maestrovi Karlovi Gottovi. Letisko Karla Gotta?”