Takto vyzerá prvá kaviareň, kde sú zamestnaní ľudia s Downovým syndrómom

Táto mexická kaviareň je jedným z prvých gastronomických miest na svete. Kaviareň Cordica21, v ktorej pracujú s ľuďmi s Downovým syndrómom, sa nachádza v Guadalajare v Mexiku. Nielen, že sa tu podáva najlepšia káva, ale toto miesto tiež pomáha zlepšovať kvalitu života ľudí žijúcich s touto chorobou.

Na celom svete je výskyt tohto syndrómu približne 1 000 prípadov na 100 tisíc novorodencov.

Kaviareň Cordica 21

V tejto kaviarni pracuje 10 mladých ľudí vo veku od 20 do 25 rokov. Obsluhujú a zároveň sa učia byť produktívnymi a rozvíjať svoje zručnosti.

Okrem práce sa tu ponúkajú aj ďalšie činnosti, ako je maľovanie, semináre, tanečné kurzy, futbalový tréning a dokonca aj výroba cukroviniek – dvakrát týždenne.

Tento projekt vznikol pred niekoľkými rokmi. Jeho cieľom je pomôcť ľuďom s Downovým syndrómom integrovať sa do spoločnosti, pripraviť sa na každodenný pracovný život a uspieť v budúcnosti.

Free Republic

Cordica 21 vznikla ako futbalový klub pre ľudí s týmto syndrómom, ale v priebehu rokov sa stala miestom, ktoré ponúka tanečné workshopy, fyzioterapiu, divadlo a maľovanie.

Hovorí o nej aj Laura Ruizová, účastníčka na projekte: Je to viac než len kaviareň. Tu sa učia byť produktívni, aby sa v budúcnosti usilovali o väčšie ciele.

Mnoho ľudí s Downovým syndrómom je schopných pracovať a integrovať sa do systému, ktorý im poskytuje stabilitu.

CDS

Títo ľudia dostávajú mzdu za prácu v skupinách po dvoch alebo troch s dvojhodinovými zmenami.

„Chceme ich len sprevádzať vo všetkých fázach života a pomáhať im rozvíjať každú z ich schopností v uzavretom prostredí,“ hovorí Ruizová.

The Ucatan Times

Koncept kaviarne Cordica 21 sa v Guadalajare osvedčil. Každý deň v nej majú množstvo návštevníkov.

Kaviareň sa nachádza na ulici Florencia na čísle 2384 v Guadalajare, Jalisco.

Viete si predstaviť, že by takéto kaviarne fungovali aj u nás?

zdroj: Cordica 21 Cafe ,

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto vyzerá prvá kaviareň, kde sú zamestnaní ľudia s Downovým syndrómom”