Tento pohľad sa len tak nevidí. Slováci zachytili Tatry a Dunaj na jednej snímke

Fotografia, ktorú vytvoril Dušana Belaňa a Dalibora Výberči je ozajstným unikátom. Fotografia bola odfotená na Vyšehradských vrchov v Maďarsku. Môžete si na nej všimnúť 2  symboly Slovenska, ktorými sú – rieka Dunaj a veľkolepé Tatry.

Tento pohľad je veľmi vzány, pretože štíty Tatier, Lomnický a Pyšný, sa na nej nachádzajú vo vzdialenosti až 188 km. Ak sa na fotografiu chcete pozrieť v jej plnom rozlíšení navšíte stránku Naobzore.sk. O túto fotografiu sa snažili už viackrát, no pre zlé počasie, alebo poveternostné podmienky sa im nikdy predtým nepodarila.

O tejto fotografii sa autori vyjadrili: „Teraz v polovici augusta svetelné podmienky pre toto pozorovanie síce už nie sú až tak výhodné ako v dobe okolo letného slnovratu, ale veľmi sa tešíme, že sa to podarilo aspoň v tej podobe, aká je.“

Slovenský hydrometeorologický ústav sa k fotografii vyjadril z dôvodu odôvodnenia toho, ako sa to autorom vlastne podarilo. Ústav tvrdí, že deň vytvorenia fotografie mal jedno z najchladnejších rán leta 2019. V to ráno sa stretla kombinácia ideálnych poveternostných podmienok.

Security Check Required

No Description

 

zdroj: https://naobzore.net . / refresher.sk