Za držanie 700 gramov marihuany hrozí dvom mladíkom 15 ročný trest za mrežami

Polícia Slovenskej republiky zverejnila úspešný prípad, v ktorom sa im poradilo zadržať 700 gramov sušiny marihuany. Polícia vykonala domovú prehliadku, kde okrem drogy našla aj peniaze a nástroje na výrobu omamných látok.

Po expertíze sa dokázalo, že zo zadržaného množstva vysušenej rastliny by bolo možné vyrobiť až 2300 jednorazových dávok marihuany v celkovej hodnote 7-tisíc eur. Muž mal rastlinu nakúpiť od muža z Českej republiky, ktorý ju distribuoval prevažne v Piešťanoch, čiže v Trnavskom kraji. Okrem Trnavského kraja ju predával aj v Nitrianskom a Trenčianskom kraji.

26 roční Michal, ktorý si domov niesol tašky marihuany bol obvinený z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Ak mu bude dokázaná vina, môže skončiť za mrežami až na 10 alebo 15 rokov. Jeho spolupracovník, jeho len 23 ročný brat, je obvinený z rovnakého trestného činu a hrozí mu 5 rokov za mrežami.

Polícia o prípade napísala: „26-ročného podozrivého muža zadržala polícia na ulici priamo pred domom. Práve so sebou niesol dve igelitové tašky s obsahom sušenej rastliny.“

Security Check Required

No Description

zdroj: refresher.sk