Zomrel Karel Gott. Legende českej pop music bolo 80 rokov

Vo veku 80 rokov zomrel v utorok krátko pred polnocou spevák Karel Gott. Zomrel doma v kruhu svojej rodiny, oznámila dnes jeho hovorkyňa Aneta Stolzová.

„S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera (v utorok), krátko pred polnocou, po ťažkej a dlhej chorobe, opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny,“ oznámila Gottová.

Pozri tiež: 10 najväčších hitov Karla Gotta, ktoré každý miluje.

Na jeseň 2015 lekári Karlovi Gottovi diagnostikovali nádorové ochorenie lymfatických uzlín a najpopulárnejší český spevák ihneď zahájil cielenú onkologickú liečbu, do konca februára 2016 absolvoval šesť chemoterapií a 18. marca oznámil, že nádorové ochorenie zmizlo.

K vystupovaniu na verejnosti sa Gott potom vracal len pomaly, ešte koncom novembra 2015 ale za mohutných ovácií osobne prevzal štyridsiatykrát Zlatého (či Českého) slávika.

Vlani vo februári bol Gott hospitalizovaný kvôli silnej chrípke vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe. Z dôvodu choroby zrušil napríklad vystúpenie na plese v Českých Budějoviciach i na Česko-Slovenskom plese v pražskom Obecnom dome. Kvôli chorobe potom zrušil aj svoje predstavenie v Liberci tento rok v júli.

Instagram post by Karel Gott * Jul 19, 2019 at 12:15pm UTC

28.2k Likes, 257 Comments – Karel Gott (@officialkarelgott) on Instagram

Gott má na svojom konte skoro tri stovky albumov, prvý je z roku 1965, a desiatky miliónov predaných platní. Svoj posledný album s názvom Tá pravá vydal vlani. Populárny bol nielen v Česku, ale aj v Nemecku či Rusku.