25-ročná žena sa podelila o fotografie pred a po závislosti na heroíne. Jej premena je neuveriteľná

Jamee Valet z Oregonu v USA  sa rozhodla podeliť o svoj boj so závislosťou na metamfetamíne a heroíne, aby ukázala, že všetko je možné…

25-ročná žena zdieľala šokujúce fotografie pred a po tom, čo prekonala závislosť na metamfetamíne a heroíne.

Fotografie, medyi ktorými bolo časové rozpätie 2 rokov, zachytávajú cestu dramatickej zmeny, a je neuveriteľné, že sa jedná o tú istú ženu.

Fotografie jej pomliaždenej, zohavenej a závislosťou zničenej tváre, keď bola na vrchole svojej choroby, ostro kontrastovali so žiariacou, mladou ženou šťastne sa usmievajúcou v maturitnej čiapke.

Jej príbeh bol zverejnený aj na Facebookovej stránke „The Addict’s Diary“, kde sa podelila o podrobnostiach ťažkého života, sprevádzaného drogami, zločinmi a zlomeným srdcom, aby zvýšila informovanosť o tom, že je možné sa vrátiť do normálneho života aj po tak náročnom životnom období, ako je závislosť na drogách.

Žena z amerického Oregonu verejne odhalila, že sa lieči z drogovej závislosti. Napísala: „Volám sa Jamee a liečim sa zo závislosti na heroíne a pervitíne,“ Tieto fotografie sú od seba vzdialené 2 roky. Lepšie vyzerajúca verzia mňa bola vyfotená len pred niekoľkými mesiacmi, keď som urobila maturitu! Vyliečenie je možné!“

Napísala, že prvá fotografia bola urobená v roku 2017 na vrchole jej boja s drogovou závislosťou a druhá bola urobená tento rok v júli po ukončení strednej školy.

V rozhovore pre Mail Online povedala, že pred dvoma rokmi sa vyfotila, aby sa prinútila vrátiť svoj život späť na správnu cestu. „Celú noc som sedela v aute na parkovisku, aby som sa stretla s niekým kvôli drogám.“ Povedala, že užívanie drog začalo fajčením marihuany, keď mala len 13 rokov, a prežívala „drsné“ detstvo.

Povedala, že drogy, sex a alkohol sa stali prostriedkom, ako uniknúť z drsnej reality. Stala sa závislou od liekov na predpis v čase, keď mala 15 rokov.

Tvrdila, že v tom období bol jej priateľ závislý od opiátov, vrátane Vicodínu, Morfína, Oxykodónu a podobne.

USA v súčasnosti čelia kríze opiátov, pretože zdravotnícke orgány a farmaceutickí giganti čelia tlaku v dôsledku tragédií spôsobených závislosťami od liekov na predpis.

Jamee sa rozrozprávala o ťažkom živote, ktorý ju podnietil užívať návykové látky.

Povedala, keď mala 17 rokov, znásilnili ju dvaja muži za jedinú noc.

Len niekoľko mesiacov po tomto traumatizujúcom zážitku začala s užívaním  heroínu a pervitínu v snahe uniknúť pred tou bolesťou.

Mladá žena pripustila, že žila ako zločinec, len aby mohla zaplatiť za svoju závislosť – dokonca vykradla dom a kradla z babičkinej kabelky.

Boli to činy, ktoré ju nakoniec dostali do väzenia. Hneď ako bola za mrežami, začala trpieť abstinenčnými príznakmi a pokúsila sa obesiť.

Zúfalo chorá mladá žena bola v kóme dva dni po samovražednom pokuse.

Odprisahala, že prestane s drogami, ale rýchlo skĺzla späť do nebezpečného kolotoča  vrátane obchodovania s drogami.

Jamee povedala, ako sa jej v 19 rokoch podarilo zostať čistá po dobu deviatich mesiacov, ale v nasledujúcich rokoch pokračovala vo svojej závislosti.

Po istom čase strávila rok na liečení, kde stretla svojho súčasného priateľa Jakea.

Jamee povedala, že ich cesta životom nebola ľahká – dva zničujúce potraty ju opätovne priviedli k drogám.

No vďaka svojmu priateľovi a rehabilitačnému programu, sa jej konečne podarilo nasmerovať život tým správnym smerom.

Teraz je Jamee už rok čistá a v júli oslávila ukončenie stredoškolského štúdia.

Jamee, ktorá v súčasnosti pracuje v stavebníctve, uviedla, že napreduje v obnove svojich vzťahov a dôvery svojej rodiny, ktorú stratila počas tohto temného obdobia.

Svoj príbeh zdieľala aj s ostatnými ľuďmi, ktorí zápasia so závislosťou: „Bez ohľadu na to, ako zle sa cítite alebo aký je váš život, bude to lepšie. Je len na vás, aby ste ho vylepšili, nemôžete sa správať ako: „Môj život je nahovno“ a nič s tým neurobiť.“

 

zdroj: https://www.mirror.co.uk/