Ako používať hrdlá plastových fliaš: 7 základných vecí v každodennom živote

Plast je už dlhodobo príčinou mnohých environmentálnych problémov. A hoci nie je možné sa ho zbaviť okamžite, každým rokom sa znižuje jeho spotreba a opätovné použitie plastových fliaš sa stáva súčasťou každodenného života.

Ponúkame vám najužitočnejšie triky, ako si ľahko vytvoriť užitočné veci použitím plastových fliaš, ktoré ste plánovali vyhodiť. Dobrým príkladom sú aj hrdlá či samotné vrchnáky z plastových fliaš. Odporúčame vám vyskúšať tieto jednoduché, ale efektívne tipy a prispieť tak k ochrane životného prostredia.

пластиковые горлышки

Skleník pre rastliny

Ak máte radi pestovanie domácich byliniek, potom s najväčšou pravdepodobnosťou využijete aj obyčajné plastové fľaše. Je to pohodlné a nemusíte chodiť do obchodu hľadať vhodné kvetináče pre rastliny. Hlavná časť fľaše je vhodná na výsadbu a z hrdla získate vynikajúci skleník.

колпак для растений

Polievanie rastlín pred odchodom na dovolenku

Keď idete na výlet, je dôležité si nájsť zodpovednú osobu na polievanie izbových rastlín. V opačnom prípade použite domácky vyrobené zariadenie na polievanie. Stačí urobiť jednu alebo dve dierky do vrchnáku a zakopať fľašu otvorom nadol. V deň odchodu tam nalejte vodu, čím väčší lievik, tým dlhšie bude polievanie trvať.

полив из бутылки

Ako lievik

Všetci sú oboznámení so situáciou, keď sypú strukoviny alebo cukor do nádoby a istú časť vždy vysypú mimo. Použite lievik od hrdla fľaše a každé zrnko bude na svojom mieste.

лейка из бутылки

Na modelovanie šišiek

Ak nemáte k dispozícii formu na šišky, ideálne riešenie bude hrdlo fľaše. Pomocou noža alebo nožníc si upravíte priemer tvaru a vystrihnite kruhy. Rovnaká metóda je vhodná pre pečenie cookies.

форма для пельменей

Na uzatvorenie vrecúšok

Hermetické balenie výrobkov chráni pred vlhkosťou a škodcami a hrdlo fľaše zaistí bezpečnosť pri budúcom použití.

герметичное хранение продуктов

Odmerná nádoba na kŕmenie

Aby sa mačka udržiavala vo forme, hlavnou vecou je kŕmiť ju s mierou. Vyrežte si hrdlo požadovaného objemu a nasypte krmivo presne tak, ako je to potrebné pre určenie dennej dávky.

как отмерять корм

Na cestoviny

Problém s počtom cestovín je vždy aktuálny: buď ich uvaríme veľa alebo málo. No s použitím hrdla fľaše to už bude minulosť. Jedna porcia sa rovná jednému plnému hrdlu, pre ženu a dieťa to môže byť o polovicu menej.

спагетти в банке

Každú z týchto vecí si môžete vyrobiť len za pár minút a materiál je vždy po ruke. Jednoduché zlepšováky sú najlepšími pomocníkmi!

 

zdroj:sovkusom.ru 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako používať hrdlá plastových fliaš: 7 základných vecí v každodennom živote”