Ako si vybrať dobrú materskú školu? 8 dôležitých kritérií pre najlepší vývoj vášho dieťaťa

Materská škola je najdôležitejšou súčasťou života dieťaťa. Dieťa sa tu zoznamuje, učí sa komunikovať a zvyká si na určitý režim. Do istej miery sa mu začína nezávislý život a je dôležité, aby prostredie priaznivo ovplyvnilo formovanie jeho charakteru a zvykov. Výber správnej materskej školy však nie je jednoduchý.

Pozrite sa na to, akými kritériami by ste sa mali riadiť:

  1. Poloha

Je zrejmé, že najvhodnejšou možnosťou pre vás a dieťa je umiestnenie čo najbližšie k domovu.

 

  1. Okolie

Dôležitá je nielen čistota a pohoda, ale aj absencia nebezpečných objektov, jamy, pichľavá vegetácia a veľké otvory v plote. Skontrolujte, či sú miestnosti v interiéri priestranné, nábytok bezpečný a hračky kvalitné.

  1. Zamestnanci

Je dôležité venovať pozornosť správaniu pedagógov. Sledujte hru ostatných detí, keď komunikujú s dospelými. Navštívte kuchyňu a zistite, ako na vás reagujú ďalší zamestnanci. Vaše dieťa musí s týmito ľuďmi stráviť celý deň – nezabudnite na komunikáciu s vychovávateľmi.

  1. Výživa

Nepríjemné pachy z jedálne už môžu veľa napovedať o kuchyni. Pozrite sa na to, ako jedia iné deti. Ochutnajte ho. Zistite, či je v prípade alergií na isté jedlá je možnosť výberu iného pokrmu.

  1. Spýtajte sa, či v materskej škole existujú „adaptačné skupiny“ alebo skupiny pre deti s rýchlejším rozvojom. Majú tam kanceláriu logopéda?

 

  1. Vzdelávací program

Pozrite sa na vyučovací plán, skúste sa ho zúčastniť. Sledujte, ako učiteľ prezentuje informácie a ako deti reagujú.

  1. Prečítajte si recenzie o svojej obľúbenej materskej škole na rôznych internetových fórach. Možno že vám niečo uniklo, alebo ste už urobili správne rozhodnutie.

 

  1. Dôverujte svojej intuícii!

Výber materskej školy je náročná záležitosť. Ale ak sa k tomu budete stavať rozumne, vaše dieťa nikdy nepovie, že tam nechce ísť. Koniec koncov, každý deň v materskej škole na neho budú čakať jeho priatelia a milý tím pedagógov! Podeľte sa s nami o komentáre, máte pri výbere materskej školy svoje vlastné kritériá?

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako si vybrať dobrú materskú školu? 8 dôležitých kritérií pre najlepší vývoj vášho dieťaťa”