Ako spoločnosť ničí vašu schopnosť myslieť nezávisle? Toto video je toho dôkazom

Moderná spoločnosť nám diktuje, čo robiť, ako to robiť a kedy to robiť už od nástupu do prvého ročníka základnej školy. Všade počúvame „pravdy“ o tom, čo je dobré, čo je zlé, čo je jednoduché a čo je ťažké. Výsledkom je, že takmer všetky deti sa učia robiť to isté čo dospelí – a nič viac.

Je to tak správne? A kam sa podeje naša kreativita? Patríme do bežného priemeru? Alebo nám to všetko vtĺkajú do hlavy, v dôsledku čoho si myslíme, že je to skutočne tak.

Tento krátky animovaný film od Pixaru sa už stala legendou vo svete kreatívnych géniov.

Učí ľudí, že sa na tie isté veci môžeme pozerať rôznymi spôsobmi a hodnota sveta je v jeho rozmanitosti.

Vytvorili ju madridskí animátori Daniel Martinez Lara a Rafa Cano Mendes. Ich príbeh krásne vysvetľuje, čo sa môže stať, ak necháte svoju kreativitu utopiť v hluku každodenného života.

Najzaujímavejšie je, že tento film bude hľadať rodičov malým deťom. Povedali by sme dokonca, že je to ideálny krátky film pre tých, ktorí sa práve stali otcami a matkami.

Alike short film

„Alike“ is an animated short film directed by Daniel Martínez Lara & Rafa Cano Méndez www.alike.es SYNOPSIS: In a busy life,Copi is a father who tries to teach the right way to his son,Paste. But… what is the correct path? — En una vida ajetreada, Copi es un padre que intenta enseñar el camino correcto a su hijo Paste.