Ako spoločnosť ničí vašu schopnosť myslieť nezávisle? Toto video je toho dôkazom

Moderná spoločnosť nám diktuje, čo robiť, ako to robiť a kedy to robiť už od nástupu do prvého ročníka základnej školy. Všade počúvame „pravdy“ o tom, čo je dobré, čo je zlé, čo je jednoduché a čo je ťažké. Výsledkom je, že takmer všetky deti sa učia robiť to isté čo dospelí – a nič viac.

Je to tak správne? A kam sa podeje naša kreativita? Patríme do bežného priemeru? Alebo nám to všetko vtĺkajú do hlavy, v dôsledku čoho si myslíme, že je to skutočne tak.

Tento krátky animovaný film od Pixaru sa už stala legendou vo svete kreatívnych géniov.

Učí ľudí, že sa na tie isté veci môžeme pozerať rôznymi spôsobmi a hodnota sveta je v jeho rozmanitosti.

Vytvorili ju madridskí animátori Daniel Martinez Lara a Rafa Cano Mendes. Ich príbeh krásne vysvetľuje, čo sa môže stať, ak necháte svoju kreativitu utopiť v hluku každodenného života.

Najzaujímavejšie je, že tento film bude hľadať rodičov malým deťom. Povedali by sme dokonca, že je to ideálny krátky film pre tých, ktorí sa práve stali otcami a matkami.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako spoločnosť ničí vašu schopnosť myslieť nezávisle? Toto video je toho dôkazom”