Chcete vyzerať lepšie v očiach ostatných? Ukážeme vám ako na to!

Na každej žene môžeme nájsť niečo krásne: či už sú plnších tvarov, s jamku na líci, s krásnymi vlasmi alebo dlhými nohami. Mužské srdcia uchváti aj kreatívne myslenie a zmysel pre humor, ladná chôdza alebo čudná povaha. Je však oveľa ľahšie vidieť malé nedostatky, ktoré kazia dojem ešte predtým, ako dá žena najavo ostrosť svojej mysle alebo hĺbku duše.

 

Sú ženy, pri ktorých sa chceme rozvíjať a byť lepší. A sú tu aj také, s ktorými si môžete oddýchnuť a čo-to si dovoliť. Existuje tenká hranica, ktorá oddeľuje obyčajnú ženu od skutočnej dámy, a táto hranica spočíva v návykoch. Žena, ktorá sa rozhodla stať sa skutočnou dámou, radikálne mení svoj životný štýl a svojím správaním k sebe priťahuje tých správnych ľudí.

Dnes vám povieme o 18 zvykoch skutočnej dámy, ktorá sa cíti sebavedomie a dokáže urobiť dobrý dojem hneď na prvýkrát.

 

Dáma si dáva pozor na správne držanie tela

Prvým znakom toho, že ste sa dostali do kontaktu s dámou, je jej držanie tela. Nezáleží na tom, ako pohodlne sa cítite so zhrbeným chrbtom, radšej to nerobte, pretože správne držanie tela odzrkadľuje silu vašej vôle. Tanec a pravidelné športovanie vám pomôžu získať rovný chrbát. Keď sa vaše chrbtové svaly posilnia, všimnete si, že hrbenie bude minulosťou.

Photo by Adrienn from Pexels

 

Dámy si neobliekajú napodobeniny

Dáma sa nikdy nesnaží vyzerať bohatšia, ako v skutočnosti je. Napodobeniny nie sú ukazovateľom bohatstva. Naopak, takéto veci vyzerajú vulgárne a zradzujú svoje majiteľky. Žena urobí dobrý dojem, ak bude oblečená, aj keď nie v značkovej, ale v správnej veľkosti oblečenia.

 

Vhodný make-up

Dámy nepotrebujú veľké množstvo make-upu, aby sa prejavili v celej svojej kráse. Žena, ktorá sa stará o seba, vie, ako zamaskovať nedokonalosti a vyzerať čo najprirodzenejšie.

Sebavedomá žena bez make-upu priťahuje obdivuhodné pohľady mužov. Je dôležité zvoliť kvalitnú kozmetiku. Dáma vie, aké farby rúžu jej pristanú, ako si vybrať podkladovú bázu pod make-up a pozná rozdiel medzi denným a večerným make-upom.

 

 

Žiaden zhon

Dáma vie, ako využiť svoj čas. To znamená, že nikdy nemešká a nie je v žiadnom zhone.

 

Dáma neohovára

Sťažovanie sa alebo ohováranie iných ľudí považujú za nedôstojné. Žena, ktorá si váži sama seba, nebude počúvať klebety iných ľudí.

 

Photo by bruce mars from Pexels

Nežný hlas

Hlas dámy v sebe nesie pokoj, sebavedomie, jemnosť. Dáma sa nikdy nebude bujaro smiať alebo protivne chichotať. Bez ohľadu na postavenie toho, s kým hovorí, bude pokojne diskutovať s ako s babičkou, tak aj prezidentom.

 

Dáma neje za pochodu

Okrem toho, že konzumácia jedla za pochodu je zdraviu škodlivá, nie je vôbec estetické. Pravidlá etikety vám nedovolia jesť rukami, takže pizza nie je dobrým nápadom na prvé rande.

 

Dáma ignoruje kýchajúceho človeka

Povedať: „Na zdravie,“ keď si niekto kýchne, sa zvyčajne udeje obvykle v rodinnom kruhu. Ak si kýchne cudzí človek alebo váš kolega, mali by ste ho ignorovať, akoby sa nič nestalo.

Photo by Guilherme Almeida from Pexels

 

Presnosť je na prvom mieste

Dochvíľni ľudia vzbudzujú dôveru a rešpekt druhých. Ak nie ste presní, nemôžete to žiadať ani od ostatných.

 

Dáma nosí pančucháče

Pravidlá etikety nedovoľujú dámam prísť na obchodné stretnutie alebo oslavu bez pančucháčov. Aj keď je von veľmi horúco, mali by ste nosiť pančuchy alebo podkolienky a niekedy aj nohavice.

 

Dáma si suší dáždnik zatvorený

Doma môžete dáždnik sušiť podľa svojich predstáv. Po príchode do práce alebo na návštevu by ste mali dáždnik nechať sušiť v uzavretom stave na vešiaku alebo v špeciálnom stojane.

 

Na večierku nemôžete odmietnuť jedlo

Keď sú hostia vyzvaní ochutnať jedlo alebo naplniť pohár šampanským, nemali by ste odmietnuť a vysvetľovať, prečo nepijete. Nebojte sa vyskúšať ochutnať tieto pokrmy a nezabudnite oceniť kulinárske schopnosti hostiteľky či hostiteľa.

 

Dáma netancuje s rozpustenými vlasmi

Dokonca aj na koncertoch a diskotékach platia nepísané pravidlá: nemôžete prísť na tanečný parket s ťažkými šperkmi, ktoré môžu počas tancovania zraniť ostatných ľudí. Tanec s rozpustenými vlasmi nie je dobrý nápad. Je nepravdepodobné, že by sa niekto chcel zamotať do vlasov niekoho iného alebo prísť domov s vlasmi inej ženy, ak tá jeho je žiarlivá.

 

Dáma nenosí biele topánky

Biele topánky sa môžu nosiť iba k bielym alebo svadobným šatám. V iných prípadoch sa oplatí uprednostniť topánky telovej farby. Hodia sa takmer ku všetkým outfitom a nevyzerajú vulgárne.

 

Dáma sa nebojí práce

Dáma nikdy nebude arogantná, ak niekto potrebuje pomoc, určite urobí všetko, čo je v jej silách. Platí to aj pre domáce práce a varenie. Skutočná dáma vie všetko.

Photo by Victor Freitas from Pexels

Dáma si udržuje odstup

Komunikuje s ľuďmi bez akýchkoľvek predsudkov, nevyhýba sa komunikácii, ale nevyvoláva pochybné diskusie za chrbtom iných ľudí.

 

Vďačnosti nie je nikdy dosť

Muži sú pripravení urobiť čokoľvek pre tieto ženy, a čo je najdôležitejšie, nemali by ste im za to zabudnúť poďakovať. Platí to pre všetkých. Ak sa chcete, aby sa vám poďakovali, nebuďte leniví a buďte vďační aj vy.

 

Dáma si dáva pozor na to, čo hovorí

Reč prezrádza falošné kráľovné. Žena môže byť elegantne oblečená, úžasne krásna, ale všetko jej čaro mizne po prvej vete. Nie je prekvapujúce, že pri takejto dáme si priatelia dovolia používať neslušný jazyk. Niekedy je lepšie mlčať a usmievať sa, ako vyslovovať nevhodné slová.